רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות – דיקור סיני

יש לי שחלות פוליציסטיות, האם אוכל להכנס להריון באופן טבעי – ללא הורמונים או גלולות?
טיפול ב-(PCOS) Polycystic ovary syndrome – תסמונת שחלות פוליציסטיות בעזרת דיקור סיני – סיפורה של שרון:
שרון הפסיקה גלולות לאחר 10 שנים. לאחר כחודשיים בלבד, בהם הגיע מחזור באופן טבעי אך לא סדיר(רק פעם אחת) ולאחר שעשתה בדיקת US- אולטרה סאונד בה אובחנה כפוליציסטית, החליט רופא הנשים שלה – פרופ' ידוע ומנהל מח' נשים בבי"ח. להפנות אותה למומחה לפוריות. מומחה הפוריות הסכים עם עמיתו וטען שאין לה סיכוי להרות ללא התערבות הורמונלית והמליץ לה להתחיל כבר בטיפולי פוריות שיכללו: הורמונים להשראת ביוץ ומחזור כגון: איקקלומין, לטרזול, פרוברה. במידה והטיפול בתרופות אלה לא יוביל להריון ימשיך עם זריקות כגון גונל F לגירוי השחלות ואם גם זה לא ילך, ימשיך להפריה חוץ גופית. שרון לא התלהבה להתחיל כל כך מהר בטיפול הורמונלי ולכן הגיעה אליי- לטיפול טבעי בעזרת דיקור סיני כתמיכה לפוריות. טיפלנו כחודשיים במהלכם קיבלה עוד מחזור. בחודש השלישי היא כבר נכנסה להריון! כמה מפתיע!! נתתי דוגמה זו לא כי אני מחזיקה מעצמי קוסמת אלא כי אני חושבת שחלק מהרופאים ממהרים מדיי להפנות ולהתחיל טיפולי פוריות. למכתב המטופלת וסיפורי הצלחה נוספים קרא/י עוד.


מה גורם לשחלות פוליציסטיות על פי הרפואה הסינית:

חולשה/הפרעה באנרגיית הכליות – חשוב להבין שברפואה הסינית "אנרגיית הכליות" מעט שונה מתפקודי הכליות ברפואה המערבית. מלבד סינון וניקוז השתן אנרגיית הכליות אחראית גם על הפעילות ההורמונלית- אנדוקרינולוגית הכוללת תפקוד שחלתי. חולשה באנרגיית הכליות אצל האישה תתבטא ב: אי סדירות מחזור, משך מחזור שונה מהרגיל(ארוך או קצר יותר מהממוצע), איכות ביציות נמוכה ותגובה שחלתית ירודה.
חולשה של ספלינג והצטברות לחות במחמם תחתון – ברפואה הסינית הספלינג אחראי להתמרת נוזלים וחילוף חומרים, כאשר תפקודו נפגע, עלול להיווצר למצב של רמות סוכר לא מאוזנות, תנגודת לאינסולין וצבירת נוזלים באיברי הרבייה(במקרה זה בזקיקי השחלות) מה שגורם לשיבוש תהליכי פוריות וביוץ. כמוכן עלול להשפיע על רמות שומנים בדם ועליה במשקל.

הטיפול ברפואה הסינית לשחלות פוליציסטיות:
הטיפול של הרפואה הסינית לשחלות פוליציסטיות כולל: דיקור סיני, מוקסה וצמחי מרפא סיניים. בהתאם לסיבות שציינתי לעיל, נבחר נקודות דיקור וצמחים אשר: מחזקים אנרגיית הכליות, משפרים את זרימת הדם והאנרגיה לאזור הרחם והשחלות ומנקזים לחות ממחמם תחתון. לעתים מומלץ לשלב גם שינוי תזונתי על מנת להפחית לחות וליחה בגופנו.
מחקרים מצביעים על יעילות הטיפול בעזרת הרפואה הסינית לשחלות פוליציסטיות, למידע מורחב קרא/י עוד.

מאמרים נוספים בנושא פוריות ושחלות פוליציסטיות:
טיפול טבעי לבעיות פוריות
דיקור סיני כתמיכה בטיפולי הפריה
רפואה סינית להסדרת המחזור
דיקור סיני לכאבי מחזור
טיפולי פוריות ודיקור סיני שאלות ותשובות
שחלות פוליציסטיות אבחון וטיפול מערבי
תופעות הלוואי של הורמונים לטיפול בשחלות פוליציסטיות

טיפים והמלצות לנשים עם שחלות פוליציסטיות:
תזונה – רצוי לצרוך מזונות בעלי ערך קלוריות נמוך- פחמימות מלאות ומזונות המתעכלים בגוף לאט על מנת לאזן את רמות סוכר בדם ולהפחית את ייצור האינסולין הגורם לשיבוש הורמונלי. מומלץ להימנע ממטוגנים ומ"שלושת הלבנים" – סוכר לבן, קמח לבן ומוצרי חלב פרה מכיוון שמייצרים לחות ליחה.
פעילות גופנית – חשובה מאוד לשמירה על משקל גוף תקין, הפחתת סטרס, יצירת " תנועה " ברחם ומניעת מחלות העשויות להתפתח.

לסיכום
הרפואה הסינית מטפלת בשחלות פוליציסטיות בדרך טבעית, ללא הורמונים וללא תופעות לוואי. הטיפול הוא אינדיבידואלי, נקודות הדיקור, צמחי המרפא והתזונה מותאמים אישית ויכולים לעזור גם במקרים המלווים בהשמנת יתר, אקנה, נשירת שיער או שיעור יתר.

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות