רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דיקור סיני- שאלות ותשובות

האם ניתן להחליף תרופות בדיקור סיני?
לעתים רבות כן, כאבים רבים וגם דלקות ניתן לשכך בעזרת הדיקור. (ראה מחקרים על השפעת הדיקור הסיני על כאב). בבעיות מסוימות הטיפול בתרופות עלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות כמו: תרופות למיגרנה בהריון, הורמונים לגיל המעבר לנשים עם קרישיות יתר או אם נטייה תורשתית לסרטן במשפחה.
האם דיקור סיני מתאים לכל אדם בכל גיל?
הדיקור הסיני מתאים לכל אדם, בכל גיל מלידה ועד זקנה. כמובן שטכניקת הדיקור מס' ובחירת הנקודות וזמן השהייה איתן משתנה לפי גיל ומצב המטופל. הדיקור נמצא יעיל ובטוח גם לתינוקות ולנשים בהריון, מטפל מוסמך ובעל ניסיון, יידע להתאים את טיפול לשכבות גיל רגישות (תינוקות, נשים בהריון, ומבוגרים עם חולשה).
האם לדיקור יש תופעות לוואי?
לעתים נדירות ישנן תופעות לוואי כגון כאב או עקצוץ מקומי החולף תוך מספר שניות. בסקירה בנושא בטיחות הדיקור שפורסמה במגזין British Medical Journal נמצא כי מתוך 30,000 טיפולי דיקור, נרשם שיעור נמוך של 42 איש (0.14%) שסבלו מתופעות לוואי קלות, שלא הצריכו טיפול רפואי וחלפו תוך פרק זמן קצר.
היכן שמים את המחטים?
הדיקור נעשה בעיקר בגפיים – זרועות ורגליים, עם זאת ישנן מאות נקודות דיקור על גבי גוף האדם – גם בבטן גם בפנים ובראש. לכל נקודה השפעה פיזיולוגית מיוחדת משלה. הנקודות ממוקמות על גבי "מרידיאנים"- מסלולי זרימת אנרגיה בגוף. כל מרידיאן מייצג איבר / מערכת פנימית. בהתאם לבעיה נבחר את הנקודות הרלוונטיות.
כמה זמן נשארות המחטים בגוף?
מסיום הכנסת המחטים, נהוג להשאיר את המטופל לנוח עם המחטים למשך 20 עד 30 דקות.
האם טיפול אחד בדיקור מספיק?
תלוי בבעיה: ישנם מקרים בעיקר כאשר הבעיה חדשה ולא כרונית כמו כאב שרירי, כאב גרון התחלתי ועוד. שהדיקור עובד כמו קסם ומעלים את הכאב לאחר טיפול אחד בלבד. ברב המקרים מגיעים המטופלים עם בעיות/ כאבים שסוחבים זמן רב. לכן דרושים מס' טיפולים על מנת לשקם את האזור הפגוע או לאזן את המערכת כדיי לפתור את הבעיה..
דיקור סיני יכול לעזור גם למצבים נפשיים?
הדיקור הסיני נבדק והוכח כיעיל בהתמודדות עם מצבי לחץ, כעס, עצבנות, חרדה, עצב, דיכאון ושינויים במצבי רוח. הדיקור הסיני מרגיע ומאזן את המערכת העצבית, מעורר שחרור אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח.
לאילו בעיות דיקור סיני יכול לעזור?
הדיקור הסיני נמצא יעיל למגוון רחב של מחלות מכיוון שהוא מאזן את גוף האדם בכללותו ולא מתמקד רק במחלה. הדיקור עוזר להקל ולרפא בעיות בתחומים שונים כגון: גניקולוגיה, רפואת משפחה, אורטופדיה, עור, אורולוגיה ובעיות נפשיות. לפירוט הבעיות כנס לאינדקס מחלות.
האם דיקור סיני עוזר לבעיות פוריות ונשים
דיקור סיני מומלץ לוויסות המחזור החודשי, לכאבי מחזור, הפרעות פריון, הריון, כאב בפות, דלקות דרכי השתן, תסמיני גיל המעבר ועוד. למידע נוסף על דיקור לבעיות פוריות קרא עוד
כיצד בוחרים מטפל בדיקור סיני?
מה ההבדל בין דיקור סיני, דיקור יפני, דיקור קוריאני, דיקור צרפתי, דיקור על פי שיטת הגזעים והענפים?
אלו הן שיטות שונות של דיקור, כל השיטות מקורן בדיקור הסיני הקלאסי, רק שהן פותחו על ידי רופאים מארצות שונות. חלקן מתמקדות בדיקור באיבר מסוים כמו אוזן או כף יד וחלקן בכל הגוף אך בבחירת נקודות דיקור שונה מהחשיבה של הרפואה הסינית הקלאסית.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
גניה- כאב מקרין מישבן לרגל

29/10/18- היי, רציתי לומר לך תודה! אתמול חוללת נס עם הרגל שלי..היום אני הולכת רגיל!!

שני – פוריות

4/09/18- הבטא יצאה 407, את פשוט קוסמת!!! תודה!! אני כל כך מתרגשת!! הכל בזכותך!!!

מיטל- כאב במפסעה ובצקות

30/08/18- היי מולי, אני בשבוע 28, המפשעה כמעט לא מורגשת והבצקות פשוט נעלמו!! והכל בזכות הטיפול שלך!! רב תודות!!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות