רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

טיפול טבעי לשיפור פוריות וכניסה להריון

מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה, לפני שמתחילים תהליך מורכב של IVF כדאי לקרוא את המאמר הבא:
כיצד לשפר את הסיכוי להרות
 בעזרת רפואה סינית:
נשים רבות מגיעות אליי לטיפול לאחר שנים שניסו להכנס להריון ראשון, שני או שלישי ללא הצלחה. ישנן סיבות רבות, השכיחה מבניהן היא שחלות פוליציסטיות, אך לא מעט מגיעות עקב סיבה בלתי מוסברת.
לסיפורי מקרה של נשים שהופנו להתחיל בטיפולי הפריה חוץ גופית, אך בסופו של דבר טופלו בהצלחה בעזרת דיקור סיני, ניתן לקרוא בהרחבה בסיפורי הצלחה.

מה הסיבה לבעיית פוריות בלתי מוסברת וקושי להיכנס להריון?
נשים רבות שואלות: למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?
כל הבדיקות תקינות, ביוץ ומחזור סדירים אך עדיין לא נכנסת להריון. מניסיוני עם מטופלות רבות ושונות, רוב הקשיים והכישלונות נובעים מסטרס הגורם לחוסר איזון הורמונלי ו/ או חוסר איזון רגשי כזה או אחר.
על פי הרפואה הסינית: יש להסתכל על הגוף כשלם ואומר שכל בעיה המופיעה בגופנו היא תוצר של חוסר איזון אנרגתי בין מערכות הגוף השונות. יש סיבות וגורמים שונים לבעיות פוריות, לא רק פיזיים, המשפיעים על תפקוד השחלה והשתרשות הביצית המופרית, ברחם. למידע מורחב קראי עוד.
הטיפול ברפואה הסינית לבעיות פוריות וקושי להיכנס להריון:
כולל: דיקור סיני, מוקסה וצמחי מרפא סיניים. בהתאם לגורם בעיית הפוריות(פרוט להלן), נבחר נקודות דיקור וצמחים אשר: תורמים לאיזון והרגעה של המצב הנפשי, משפרים את זרימת הדם והאנרגיה לאזור הרחם והשחלות או האשכים. מחזקים את אנרגיית הכליות ומחממים את הרחם. לעתים מומלץ לשלב גם שינוי תזונתי על מנת להפחית הצטברות לחות בגופנו.
למאמר מורחב: כיצד דיקור סיני תורם להסדרת מחזור, ביוץ ועיבוי רירית הרחם לצורך קליטת הביצית או השתרשות העובר לאחר החזרת עוברים קראי עוד.

מהי בעיית פוריות – infertility? 
על פי הרפואה המערבית, אם ניסיתם להיכנס להריון במשך תקופה של שנה ללא הצלחה, כנראה שיש לאחד מבני הזוג בעיה עם הפריון. או אז נהוג לשלוח לבדיקות שונות לברור. בדיקות לברור הפוריות כוללות: פרופיל הורמונלי, תפקוד ב.תריס, מעקב זקיקים, צילום רחם, בדיקת קרישיות, איכות וכמות זרע(עבור הגבר) ועוד.
מהי בעיית פוריות ב.מ.פ?
ב.מ.פ- משמע בלי ממצא פתלוגי ואומר, לאחר שעברתם את כל הבדיקות והבירורים הנדרשים ולא נמצא שום ממצא המעיד על בעיית פוריות כלשהי אצל הגבר, או אצל האישה. כ- 20% מהמקרים המופנים לטיפולי פוריות, מוגדרים כבעיית פוריות בלתי מוסברת. במיוחד במקרים מעין אלה נערכו מחקרים המוכיחים שדיקור סיני מעלה את אחוזי ההצלחה להיכנס להריון.
הסיבות לאי פריון וקושי להיכנס להריון:
 • שחלות פוליציסטיות
 • אי סדירות מחזור – איחור, הקדמה או הופעה לא סדירה של הדימום החודשי.
 • אמנוריאה – אל וסת – היעדר או הפסקת המחזור החודשי.
 • ביוץ לפני מקווה – ביוץ מקדים הקורה במהלך ימי הנידה – לפני הטבילה במקווה.
 • חוסר איזון הורמונלי: תת פעילות של בלוטת התריס, FSH  גבוה, פרולקטין גבוה, אנדומטריוזיס.
 • מומים מבניים של רחם: מחיצה ברחם, הידבקויות ברחם, חסימה בחצוצרה.
 • מיומה/פוליפ – גידול שפיר בדפנות הרחם.
 • רירית רחם דקה – עלולה להגרם עקב גרידה, תרופות כגון איקקלומין אוהפרעה הורמונלית. רירית אשר דקה מ- 7 מ"מ עלולה להקשות על השתרשות הביצית המופרית. רירית דקה מ-5 לא מאפשרת השתרשות כלל.
 • גורם פסיכולוגי- תתכן השפעת הורמוני הסטרס – אדרנלין וקורטיזול, על הצלחת ההריון. למידע מורחב במאמר- השפעת הסטרס על הפוריות והיכולת להרות
 • הפלות חוזרות – כ- 60% מהריונות אינם מתפתחים, רב ההפלות קורות לפני שבוע 8, לעתים אפילו רואים דופק בשבוע7 ושבוע- שבועיים לאחר מכן כבר לא. הסיבה העיקרית היא שכ- 50-60% מן העוברים פגומים כרומוזומלית.
 • ספירת זרע נמוכה ומורפולוגיה ירודה – ליקויים במבנה ובתנועת תאי הזרע מפריעים למפגש הזרע והביצית.

מחקרים וכתבות בנושא דיקור סיני לפוריות והריון

קובץ מחקרים על יעילות הדיקור הסיני לפוריות
מומחה לפוריות
נשים רבות מגיעות אליי לאחר שעברו ממומחה פוריות אחד לשני או שמתלבטות אם להחליף רופאך עקב כישלונות הטיפולים. מה שאינן מודעות הוא, שלא בכל מקרה מומחיותו של הרופא היא שקובעת. יש מקרים רבים שהמצב הרגשי- פיזי הוא שקובע ומשפיע על היקלטות ההריון.

טיפים והמלצות לשיפור הפוריות ו
השגת הריון בדרכים טבעיות   
בנוסף לטיפול, הכולל דיקור סיני ולעתים גם צמחי מרפא סיניים, מקבלים בני הזוג המלצות ודגשים לאורח החיים בנושאי תזונה, פעילות גופנית ותזמון קיום היחסים, אשר עוזרים לשפר את סיכויי ההריון.
הפחתת סטרס בעזרת נשימה ומדיטציה.
חימום אזור הרחם
– לשיפור זרימת הדם לרחם ולשחלות.
רפלקסולוגיה באזור הקרסול – אזור המשקף ומשפיע על הרחם והשחלות.
אכילת סלק – תורם להזנת הדם ועיבוי הרירית.
לסיכום
הטיפול של הרפואה הסינית בבעיות פוריות מאזן את הגוף בדרכים טבעיות – הדיקור סיני וצמחי המרפא סיניים תורמים לשיפור הפוריות – על ידי הפחתת סטרס, איזון רגשי ואיזון הורמונלי להסדרת המחזור, עידוד הביוץ, שיפור תפקוד השחלות ושיפור כמות ואיכות הזרע. כמוכן הדיקור תורם לשלב השתרשות העובר ברחם על ידי שיפור זרימת הדם והאנרגיה לרחם.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות