רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

טיפול טבעי ברפואה הסינית לבעיית פוריות וקושי להיכנס להריון

מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה כבר שנה או יותר, לפני שמתחילים בתהליך מורכב של טיפולי הפריה ולקיחת הורמונים קראו את המאמר הבא: כיצד לשפר את הסיכוי להיכנס להריון בעזרת דיקור סיני.
נשים רבות מגיעות אליי לאחר שנים שניסו ללא הצלחה להיכנס להריון ראשון, שני או שלישי. לאחר הפלה/ גרידה או בלי סיבה מוסברת..לסיפורי מקרה של נשים שהופנו להתחיל בטיפולי פוריות אך בסופו של דבר טופלו בהצלחה  בעזרת דיקור סיני, ניתן לקרוא בהרחבה בסיפורי הצלחה.

מהי בעיית פוריות – infertility? איך נדע אם יש לנו בעיה של פריון?
על פי הרפואה המערבית, אם ניסיתם להיכנס להריון במשך תקופה של שנה ללא הצלחה, כנראה שיש לאחד מבני הזוג בעיה עם הפוריות. או אז נהוג לשלוח לבדיקות שונות לברור. בדיקות לברור הפוריות כוללות: פרופיל הורמונלי, תפקוד ב.תריס, מעקב זקיקים, צילום רחם, בדיקת קרישיות, מעבדת זרע(עבור הגבר) ועוד.

מהן הסיבות השכיחות לאי פריון וקושי להיכנס להריון בנשים ובגברים:
 • שחלות פוליציסטיות – מאמר מורחב בהמשך.
 • אי סדירות מחזור – איחור, הקדמה או הופעה לא סדירה של הדימום החודשי.
 • אמנוריאה – אל וסת – היעדר או הפסקת המחזור החודשי.
 • ביוץ לפני מקווה – ביוץ מקדים הקורה במהלך ימי הנידה – לפני הטבילה במקווה.
 • חוסר איזון הורמונלי: תת פעילות של בלוטת התריס, FSH  גבוה, פרולקטין גבוה, אנדומטריוזיס.
 • מומים מבניים של רחם: מחיצה ברחם, הידבקויות ברחם, חסימה בחצוצרה.
 • מיומה/פוליפ – גידול שפיר בדפנות הרחם.
 • רירית רחם דקה – עקב גרידה, תרופות כגון איקקלומין, או הפרעה הורמונלית, רירית אשר דקה מ- 7 מ"מ עלולה להקשות על השתרשות הביצית. רירית דקה מ-5 לא מאפשרת השתרשות כלל.
 • גורם פסיכולוגי- תתכן השפעת הורמוני הסטרס – אדרנלין וקורטיזול, על הצלחת ההריון. למידע מורחב ראי מאמר- השפעת הסטרס על הפוריות והיכולת להרות
 • הפלות חוזרות – כ- 60% מהריונות אינם מתפתחים, רב ההפלות קורות לפני שבוע 8, לעתים אפילו רואים דופק בשבוע7 ושבוע- שבועיים לאחר מכן כבר לא. הסיבה העיקרית היא שכ- 50-60% מן העוברים פגומים כרומוזומלית.
 • ספירת זרע נמוכה ומורפולוגיה ירודה – ליקויים במבנה ובתנועת תאי הזרע מפריעים למפגש הזרע והביצית.

מהי בעיית פוריות ב.מ.פ?
אם עברתם את כל הבדיקות והבירורים הנדרשים, וקיבלתם תשובה של בעיית פוריות ב.מ.פ, משמע בלי ממצא פתלוגי- ממצא המעיד על בעיית פוריות כלשהי אצל הגבר, או אצל האישה. כ- 20% מהמקרים המופנים לטיפולי פוריות, מוגדרים כבעיית פוריות בלתי מוסברת. במיוחד במקרים מעין אלה נערכו מחקרים המוכיחים שדיקור סיני מעלה את אחוזי ההצלחה להיכנס להריון.

מה גורם לבעיית פוריות בלתי מוסברת וקושי להיכנס להריון
נשים רבות פונות אליי עם השאלה: למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?..כל הבדיקות תקינות, ביוץ ומחזור סדירים אך עדיין לא נכנסת להריון. מניסיוני עם מטופלות רבות ושונות, רוב הקשיים והכישלונות נובעים מסטרס הגורם לחוסר איזון הורמונלי ו/ או חוסר איזון רגשי כזה או אחר.

למה לא מצליחים להיכנס להריון על פי הרפואה הסינית:
ברפואה הסינית מסתכלים על הגוף כשלם ואומר שכל בעיה המופיעה בגופנו היא תוצאה של חוסר איזון בין מערכות הגוף השונות. קיימות סיבות וגורמים שונים לבעיות פוריות, לא רק פיזיים, המשפיעים על תפקוד השחלה והשתרשות הביצית המופרית ברחם. למידע מורחב קרא עוד.

הטיפול ברפואה הסינית לבעיות פוריות וקושי להיכנס להריון כולל:
דיקור סיני, מוקסה וצמחי מרפא סיניים. בהתאם לגורמים לבעיית הפוריות, נבחר נקודות דיקור וצמחים אשר: תורמים לאיזון והרגעה של המצב הנפשי, משפרים את זרימת הדם והאנרגיה לאזור הרחם והשחלות או האשכים והפין. מחזקים את אנרגיית הכליות, מחממים את הרחם, מנקזים לחות וליחה ממחמם תחתון ומונעים את הצטברותם בגופנו. לעתים מומלץ לשלב גם שינוי תזונתי על מנת להפחית לחות וליחה בגופנו.
למידע מורחב כיצד תורם דיקור סיני להסדרת המחזור והביוץ, לעיבוי רירית הרחם, להשתרשות לצורך קליטת העובר ו/או החזרת עוברים..קרא עוד.

מאמרים בנושא שיפור פוריות והשגת הריון טבעי בעזרת רפואה סינית:

מחקרים וכתבות בנושא דיקור סיני לפוריות והריון
קובץ מחקרים על יעילות הדיקור הסיני לפוריות

מומחה לפוריות
נשים רבות מגיעות אליי לאחר שעברו ממומחה פוריות אחד לשני או שמתלבטות אם לעשות כך עקב כישלונות הטיפולים..מה שאינן יודעות/ מבינות הוא, שלא בכל מקרה מומחיותו של הרופא היא שקובעת..יש מקרים רבים שהמצב הרגשי-פיזי הוא שקובע ומשפיע על היקלטות ההריון.

טיפים והמלצות לשיפור הפוריות ו
השגת הריון בדרכים טבעיות   
בנוסף לטיפול, הכולל דיקור סיני ולעתים גם צמחי מרפא סיניים, מקבלים בני הזוג המלצות ודגשים לאורח החיים בנושאי תזונה, פעילות גופנית ותזמון קיום היחסים, אשר עוזרים לשפר את סיכויי ההריון.
עיסוי עצמי וחימום אזור הרחם – לשיפור זרימת הדם לרחם ולשחלות.
רפלקסולוגיה באזור הקרסול – אזור המשקף ומשפיע על הרחם והשחלות.
אכילת סלק – תורם להזנת הדם ועיבוי הרירית.
לסיכום
הטיפול של הרפואה הסינית בבעיות פוריות מאזן את הגוף בדרכים טבעיות – הדיקור סיני וצמחי המרפא סיניים תורמים לשיפור הפוריות – על ידי הפחתת סטרס, איזון רגשי ואיזון הורמונלי להסדרת המחזור, עידוד הביוץ, שיפור תפקוד השחלות ושיפור כמות ואיכות הזרע. כמוכן הדיקור תורם לשלב השתרשות העובר ברחם על ידי שיפור זרימת הדם והאנרגיה לרחם.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
גניה- כאב מקרין מישבן לרגל

29/10/18- היי, רציתי לומר לך תודה! אתמול חוללת נס עם הרגל שלי..היום אני הולכת רגיל!!

שני – פוריות

4/09/18- הבטא יצאה 407, את פשוט קוסמת!!! תודה!! אני כל כך מתרגשת!! הכל בזכותך!!!

מיטל- כאב במפסעה ובצקות

30/08/18- היי מולי, אני בשבוע 28, המפשעה כמעט לא מורגשת והבצקות פשוט נעלמו!! והכל בזכות הטיפול שלך!! רב תודות!!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות