רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

Please leave this field empty.
תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

טיפול טבעי לפוריות וקושי להיכנס להריון

מנסה/ים להיכנס להריון ללא הצלחה כבר שנה או יותר, לפני שמתחילים טיפולי פוריות והורמונים קראו את המאמר הבא: כיצד לשפר את הסיכוי להיכנס להריון בעזרת דיקור סיני.
נשים רבות מגיעות אליי לאחר שנים שניסו ללא הצלחה להיכנס להריון ראשון, שני או שלישי. לאחר הפלה/ גרידה או בלי סיבה מוסברת..לסיפורי מקרה של נשים שהופנו להתחיל בטיפולי פוריות אך בסופו של דבר טופלו בהצלחה  בעזרת דיקור סיני, ניתן לקרוא בהרחבה בסיפורי הצלחה.

מהי בעיית פוריות – infertility ואיך נדע אם יש לנו בעיה של פוריון?
על פי הרפואה המערבית, אם ניסיתם להיכנס להריון במשך תקופה של שנה ללא הצלחה, כנראה שיש לאחד מבני הזוג בעיה עם הפוריות. או אז נהוג לשלוח לבדיקות שונות לברור. בדיקות לברור הפוריות כוללות: פרופיל הורמונלי, מעקב זקיקים, צילום רחם, מעבדת זרע, בדיקת קרישיות ועוד.

מהן הסיבות השכיחות לאי פריון וקושי להיכנס להריון בנשים ובגברים:
 • שחלות פוליציסטיות – למידע מורחב קרא עוד.
 • מחזור לא סדיר – אי סדירות מחזור- היעדר, איחור או הקדמה של הביוץ.
 • ביוץ לפני מקווה – ביוץ מקדים הקורה במהלך ימי הנידה – לפני הטבילה במקווה.
 • חוסר איזון הורמונלי: תת פעילות של בלוטת התריס, FSH  גבוה, פרולקטין גבוה, אנדומטריוזיס.
 • מומים מבניים של רחם: מחיצה ברחם, הידבקויות ברחם, חסימה בחצוצרה.
 • מיומה – גידול שפיר בדפנות הרחם.
 • רירית רחם דקה – עקב גרידה, תרופות כגון איקקלומין, או הפרעה הורמונלית, רירית אשר דקה מ- 7 מ"מ עלולה להקשות על השתרשות הביצית. רירית דקה מ-5 לא מאפשרת השתרשות כלל.
 • גורם פסיכולוגי- תתכן השפעת הורמוני הסטרס – אדרנלין וקורטיזול, על הצלחת ההריון.
  למידע מורחב ראי מאמר- סטרס והשפעותיו.
 • הפלות חוזרות – כ- 60% מהריונות אינם מתפתחים, רב ההפלות קורות לפני שבוע 8, לעתים אפילו רואים דופק ושבוע- שבועיים לאחר מכן כבר לא. הסיבה העיקרית היא שכ- 50-60% מן העוברים פגומים כרומוזומלית.
 • ספירת זרע נמוכה ומורפולוגיה ירודה – ליקויים במבנה ובתנועת תאי הזרע מפריעים למפגש הזרע והביצית.

מהי בעיית פוריות ב.מ.פ – בלתי מוסברת
אם עברתם את כל הבדיקות והבירורים הנדרשים, וקיבלתם תשובה של בעיית פוריות ב.מ.פ – משמע "בלי ממצא פתלוגי" המעיד על בעיית פוריות כלשהי, לא אצל הגבר ולא אצל האישה. כ- 20% מהמקרים המופנים לטיפולי פוריות, מוגדרים כבעיית פוריות בלתי מוסברת. במקרים אלו במיוחד נערכו מחקרים המוכיחים שדיקור סיני מעלה את אחוזי ההצלחה להיכנס להריון.

מה גורם לבעיית פוריות בלתי מוסברת וקושי להיכנס להריון
נשים רבות פונות אליי עם השאלה: למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?..כל הבדיקות תקינות, ביוץ ומחזור סדירים אך עדיין לא נכנסת להריון. מניסיוני עם מטופלות רבות ושונות, רוב הקשיים והכישלונות נובעים מחוסר איזון הורמונלי ו/ או חוסר איזון רגשי כזה או אחר.

למה לא מצליחים להיכנס להריון על פי הרפואה הסינית:
ברפואה הסינית מסתכלים על הגוף כשלם ואומר שכל בעיה המופיעה בגופנו היא תוצאה של חוסר איזון בין מערכות הגוף השונות. קיימות סיבות וגורמים שונים לבעיות פוריות, לא רק פיזיים, המשפיעים על תפקוד השחלה והשתרשות הביצית המופרית ברחם. למידע מורחב קרא עוד.

הטיפול ברפואה הסינית לבעיות פוריות וקושי להיכנס להריון כולל:
דיקור סיני, מוקסה וצמחי מרפא סיניים. בהתאם לגורמים לבעיית הפוריות, נבחר נקודות דיקור וצמחים אשר: תורמים לאיזון והרגעה של המצב הנפשי, משפרים את זרימת הדם והאנרגיה לאזור הרחם והשחלות או האשכים והפין. מחזקים את אנרגיית הכליות, מחממים את הרחם, מנקזים לחות וליחה ממחמם תחתון ומונעים את הצטברותם בגופנו. לעתים מומלץ לשלב גם שינוי תזונתי על מנת להפחית לחות וליחה בגופנו.
למידע מורחב כיצד תורם דיקור סיני להסדרת המחזור והביוץ, לעיבוי רירית הרחם, להשתרשות לצורך קליטת העובר ו/או החזרת עוברים..קרא עוד.

מאמרים בנושא שיפור פוריות והשגת הריון טבעי בעזרת רפואה סינית:

מחקרים וכתבות בנושא דיקור סיני לפוריות והריון
קובץ מחקרים על יעילות הדיקור הסיני לפוריות

מומחה לפוריות
נשים רבות מגיעות אליי לאחר שעברו ממומחה פוריות אחד לשני או שמתלבטות אם לעשות כך עקב כישלונות הטיפולים..מה שאינן יודעות/ מבינות הוא, שלא בכל מקרה מומחיותו של הרופא היא שקובעת..יש מקרים רבים שהמצב הרגשי-פיזי הוא שקובע ומשפיע על היקלטות ההריון.

טיפים והמלצות לשיפור הפוריות ו
השגת הריון בדרכים טבעיות   
בנוסף לטיפול, הכולל דיקור סיני ולעתים גם צמחי מרפא סיניים, מקבלים בני הזוג המלצות ודגשים לאורח החיים בנושאי תזונה, פעילות גופנית ותזמון קיום היחסים, אשר עוזרים לשפר את סיכויי ההריון.
עיסוי עצמי – באזור הרחם, להזרמת הדם לרחם ולשחלות.
רפלקסולוגיה באזור הקרסול – אזור המשקף ומשפיע על הרחם והשחלות.
אכילת סלק – תורם להזנת הדם ועיבוי הרירית.
לסיכום
הטיפול של הרפואה הסינית בבעיות פוריות מאזן את הגוף בדרכים טבעיות – הדיקור סיני וצמחי המרפא סיניים תורמים לשיפור הפוריות – עידוד הביוץ, איזון הורמונלי והסדרת המחזור, שיפור תפקוד השחלות ו/או שיפור כמות ואיכות הזרע. כמוכן הדיקור תורם לשלב השתרשות העובר ברחם על ידי שיפור זרימת הדם והאנרגיה לרחם.
התייעצות עם מומחה
Please leave this field empty.

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
מרי – קושי להיכנס להריון

18/06/17- היי, אני לא מאמינה!!..זה הצליח לנו..אני בהריון!!..אין עלייך!!

חגית – בחילות הריון

12/06/17- הי מולי. אחרי הטיפול הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב..תודה גדולה (:

רונה – כאבי ראש/מיגרנה

11/05/17- היי מולי, מעדכנת שכמעט ולא כואב הראש כלל!!..תודה רבה!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות