רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

רפואה סינית מסורתית

מאין וכיצד התפתחה הרפואה הסינית?
ישנו עדויות וממצאים המוכיחים שימוש ברפואה הסינית בסין כבר לפני 3000 שנה, הרפואה הסינית מבוססת בעיקרה על פילוסופיות ה"דאואיזם", תורת "היין והיאנג" ותיאוריית המרידיאנים.
תורת הדאו: מסתכלת על גוף האדם כשלם, כמכלול היחסים בין גוף לנפש וכחלק בלתי נפרד מהטבע. קיים איזון הרמוני בין האיברים והמערכות השונות בגופנו לבין מצבנו הרגשי- המחשבות והרגשות. כמוכן יש איזון בין גופנו לשינויים האקלימיים של סביבתנו. איזון הרמוני זה מתקיים ונשמר בזכות מערכת מתוחכמת של מרידיאנים – ערוצי אנרגיה בלתי נראים, בהם זורמת אנרגיה המקשרת בין איברי הגוף החיצוניים האיברים והמערכות הפנימיות. כאשר, מסיבה כלשהי, מופר איזון הרמוני זה – נגרמת חסימה, עודף או חולשה במערכת אנרגית זו, מתפתחות בעיות ומחלות שונות.
תיאוריית היין והיאנג: העולם וכל דבר בתוכו  מתחלק לשני כוחות קוטביים, ניגודים שלא נלחמים אלה משלימים זה את זה, תלויים זה בה זה כפי שהחצי המוצל של כדה"א תלוי בחצי המואר, כמו שהכוכבים תלויים בשמש על מנת להאיר והשמש זקוקה לכוכבים שיתעלו את האנרגיה שלה. כמו שכל המערכות בגופנו תלויות בפעולת הלב שהיא אנרגיית "יאנג", ואילו פעולת שריר הלב תלויה לא פחות בדם ובפלאזמה, שהם יינים, הזורמים בכלי הדם ומזינים את שריר הלב. המונח "יין" –  מיוחס לחומר,רקמות, דם, נוזלים, פעולות פאסיביות. בגוף האדם – האיברים המלאים, הורמונים נשיים.  בטבע – רטיבות, קור, לילה, חורף ועוד. המונח "יאנג" –  מיוחס לאנרגיה, זרימה, פעולות אקטיביות, תופעות של חום, בגוף האדם – איברים חלולים, הורמונים גבריים. בטבע – יובש, אש, אוויר, יום, קיץ ועוד. היין והיאנג משתלבים זה בזה בהרמוניה. לדוגמה למרות שהיום מואר וחם – "יאנגי"  בבסיסו, ניתן למצוא בו פינות מצלות וקרירות תחת עצים או במערות בהן ניתן לחוש קרירות נינוחות – שהם מושגים יינים. כאשר מופר האיזון ההרמוני בין יין ליאנג צצות בעיות שונות בגוף, בטבע ובעולם.
הסבר מורחב על תיאורית המרידיאנים ראה במאמר דיקור סיני.

האבחון ברפואה הסינית:
האבחון ברפואה הסינית כולל בראש ובראשונה הסתכלות- ניתן ללמוד הרבה על מצבו של החולה על פי  מראהו- צבע עור פניו, צבע וצורת לשונו(- נקרא אבחנת לשון), עוד לפני שפצה את פיו. בהמשך נעשה תשאול, מישוש דופק ובטן. אפילו ריח גוף כזה או אחר יכול לתרום לאבחנה הכוללת. על פי הרפואה הסינית לכל איבר ומערכת בגוף יש ביטוי חיצוני בדופק, בלשון, בצבע העור ובריח הגוף. כאשר מגיע אלי מטופל חדש אני בראש ובראשונה מנסה לאבחן את המקור לבעייתו, לשם כך אני עורכת תשאול מפורט ומעמיק לגבי מהות הבעיה, ההיסטוריה הרפואית  ומצבו הבריאותי הכללי של המטופל/ת לדוגמה: רמת האנרגיה, איכות השינה, מצב העיכול, יציאות, סדירות המחזור, הימצאות כאבים שונים ורגישויות. בהמשך אני בוחנת את צבע וצורת הלשון, הפנים והגוף, מרגישה את הדופק ובודקת את הבטן. כל אלו מספקים לי נתונים לגבי תפקוד האיברים ומצב מערכות הגוף, היכן הופר האיזון ואילו בעיות התעוררו. בדרך זו ניתן למצוא חוט מקשר בין תופעות שונות לחלוטין. לכן אם נטפל בשורש הבעיה ירפאו את כל הסימפטומים הנובעים ממנה. כלומר תפסנו "שתי ציפורים במכה אחת", וברוב המקרים אף יותר משתיים. במידת הצורך אני נעזרת גם בבדיקות דם, בדיקות הורמונליות ובדיקות הדמיה, אשר מוסיפות מידע חשוב לקביעת האבחנה ומחברות בין הטיפול הסיני העתיק לבין הטכנולוגיה מערבית המודרנית. תמונה רחבה וכוללת זו מלמדת אותי מהי הבעיה המרכזית – השורשית, בה יש לטפל.

הטיפול ברפואה הסינית
שיטות הטיפול ברפואה הסינית התפתחו לאחר שנים רבות של ניסיון ותהייה. הטיפול  מעורר ומשפר את היכולת הטבעית של גופנו להתמודד עם מחלות שונות ובמקרים רבים מאפשר ריפוי טבעי של הגוף ללא צורך בתרופות או טיפולים פולשניים!! הרפואה הסינית היא לא רק טיפול אלא גם דרך חיים. שיטות הטיפול ברפואה הסינית רבות ומגוונות, וכוללות בעיקרן: דיקור, הקזה, כוסות רוח, מוקסה, צמחי מרפא סיניים, תזונה וטווינה. למידע מורחב קרא עוד.

לסיכום רפואה סינית – למי זה מתאים

הרפואה הסינית מתאימה לכל גיל ולכל מין- איש/ אישה/ילדים הסובלים מבעיות פיזיות כגון: כאביםהפרעות מערכת עיכולבעיות פוריותגיל המעבר ועוד או מבעיות רגשיות כגון: סטרס, חרדה, הפרעות שינההפרעת קשב ומחפשים טיפול טבעי ללא תופעות לוואי. אני הרחקתי ונסעתי עד סין, ללמוד שם 5 שנים רפואה סינית, בשפה הסינית, כדיי למצוא מענה לבעיותיי ועל מנת שאוכל לתת לאחרים מענה.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות