רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

רפואה משלימה

מה ההבדל בין רפואה משלימה לרפואה שלמה ורפואה אלטרנטיבית? מה זו רפואה טבעית? והאם רפואה סינית ודיקור סיני נחשבים רפואה טבעית?..אסביר ואפרט להלן..

רפואה משלימה
משמע דרך ריפוי שבאה ללוות או להשלים את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי. המונח רפואה משלימה נבחר על ידי רופאים ומערכות הבריאות כגון קופות חולים ומבטא תפיסה- האומרת שהטיפולים של רפואה משלימה אינם מהווים תחליף לרפואה המערבית אלה רק השלמה ומרמזת על עליונותה של הרפואה הקונבנציונאלית על כל שאר שיטות הריפוי. תפיסה שאני אישית מניסיוני אינני מסכימה ומשלימה איתה כלל..יש המון מקרים בהם הרפואה הסינית וכן שיטות טיפול אחרות מהוות מענה ותחליף מוצלח ויעיל יותר מהרפואה הקונבנציונאלית. לדוגמא: מקרים בהם לא ניתן להשתמש בתרופות קונבנציונאליות כמו הורמונים לטיפול בתופעות גיל המעבר לנשים אשר חלו בסרטן שד/ רחם ושחלות או שבמשפחתן נטייה תורשתית לסרטן, הרפואה הסינית מהווה תחליף מוצלח ויעיל מאד..במקרים אחרים הדיקור הסיני יכול לשמש כתחליף לניתוחים מסוימים בבעיות כגון בריחת שתן, צניחת רחם(דרגה ראשונה), בעיות ברכיים שונות, אבנים בכיס המרה ועוד. 

רפואה שלמה
תרגום מלועזית לרפואה הוליסטית – נגזר מהמילה "הול" = שלם בלועזית. רפואה שלמה משמע שיטת ריפוי הרואה את האדם כשלם- כמכלול של יחסים בין גוף לנפש ולסביבה – בהיבט פיסי, רגשי, מנטאלי, רוחני וסביבתי. בשונה מהרפואה המערבית שנוטה להתמקד בסימפטום הספציפי עליו מתלונן החולה.

רפואה אלטרנטיבית
 משמע רפואה חליפית, תחת מושג זה נכללות כל שיטות הריפוי שאינן נכללות ברפואה הקונבנציונאלית. עם זאת ישנן שיטות ריפוי שעם הזמן עברו לשימוש במערכות הבריאות הקונבנציונאליות, כמו הדיקור הסיני שניתן למצוא כיום בכל קופות חולים ובבתי חולים שונים, בארץ ובעולם.

רפואה טבעית
כל טיפול אשר אינו פולשני-כירורגי ואינו עושה שימוש בחומרים כימיים או תרופות כימיות. רוב שיטות הריפוי הנכללות  ברפואה משלימה נחשבות כרפואה טבעית. למשל שיאצו, רפלקסולוגיה, נטורופתיה, הומאופתיה, דיקור סיני ועוד.. מלבד יתרונה הגדול של הרפואה הטבעית בכך שכמעט ואינה גורמת לתופעות לוואי, יש לה חשיבות רבה בהגברת המודעות לצריכת מזון בריאה המותאמת לכל אדם ושמירה על אורך חיים בריא יותר.

לסיכום
רפואה משלימה בהחלט יכולה להיות רפואה אלטרנטיבית- חליפית. מקרים רבים הגיעו אליי לאחר שנאמר להם שהפתרון הוא ניתוחי בלבד ולאחר מס' טיפולים המצב נרפא או השתפר ברמה כזו שלא נזקקו יותר לניתוח. ניתן לקרוא פירוט במכתבי מטופלים. מקרה בלתי נשכח הוא של הילד שלי– שבגיל שנתיים נאמר לנו שיצטרך לעבור ניתוח הרניה דו"צ וחיתוך להגדלת פי השופכה..עשיתי לו 2-3 טיפולים הנפיחות באשך ירדה וזרימת השתן השתפרה.. לאחר כחודש חזרנו למומחה- אורולוג ילדים  שיבדוק ליתר ביטחון..הוא אמר שלפי המצב אין צורך בניתוח!! 

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
אלי- נזלת אלרגית

11/04/22- מעדכנת שיש הטבה עצומה מאז הטיפול אתמול, הנזלת פחתה משמעותית והסינוסים כבר לא כואבים! תודה רבה!!

לינת- שלפוחית רגיזה וכואבת

8/11/21- מאז הטיפולים שעשינו, השלפוחית נרגעה- לא תכוף, לא דחוף ולא כואב.

טל- דלקות שתן חוזרות

25/10/21- היי, מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מאז הדיקור אתמול!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות