רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

סינוסיטיס

סינוסיטיס הגדרה: זוהי דלקת של שכבת הממבראנות העוטפת את כל אחד מהסינוסים. נגרמת כתוצאה מאלרגיה או זיהום חיידקי, נגיפי או פטרייתי. דלקת בסינוסים יכולה להתפתח באחת מארבע הקבוצות הבאות: לסתיים, כברתים, מצחיים וספנואידים. בחלק גדול מהמקרים הזיהום יהיה וויראלי ולכן אין צורך לקבל טיפול אנטיביוטי. דלקת בסינוסים יכולה להיות חריפה, קצרה וחד פעמית או כרונית וממושכת.
הגורמים לסינוסיטיס: סינוסיטיס בדרך כלל מתפתח לאחר דלקת ממושכת באף, שפעת / הצטננות או אלרגיות חוזרות ונשנות המלוות בנזלת כרונית. נזלת גורמת האוורור של הסינוסים, דבר המשמש קרקע פורייה להתרבות של חיידקים.
סינוסיטיס מתבטא בדרך כלל בכאב חד במצח, בראש, בעיניים, בלחיים, או בשיניים (תלוי במיקום הדלקת). סינוסיטיס בד"כ יאובחן על- ידי צילום רנטגן של חללי האף על מנת לזהות את מיקום ועוצמת הדלקת. במקרים חמורים ניתן לבצע בדיקת C.T. בנוסף כדאי לבצע משטח סינוסים על מנת לזהות את סוג הזיהום (חיידקי, וויראלי, פטרייתי) וספירת דם.
הטיפול הקונבנציונאלי בסינוסיטיס ברוב המקרים יהיה אנטיביוטיקה שלא בכל המקרים יעילה ולעיתים אף מזיקה (מחלישה אף יותר את מערכת החיסון).
הטיפול בסינוסיטיס עלפי הרפואה הסינית:
כולל דיקור וצמחי מרפא העוזרים לפתוח את החסימות בפתחי הסינוסים, מייבשים את הנזלת והנוזלים שחוסמים את הסינוסים, מטפלים בדלקת האקוטית ובמניעת דלקת עתידית על ידי חיזוק המערכת החיסונית.
טיפים לטיפול מקומי בסינוסיטיס:
  • להכניס מלח לגרב לחמם מעט במיקרו או על מחבט ולהניח על אזור הסינוסים והמקום הכואב.
  • שטיפת אף עם מי מלח, חצי כפית בחצי כוס מים פושרים, שואפים דרך נחיר  אחד ומרימים את הראש עד שמרגישים שמי המלח הגיעו ללוע. מקנחים וחוזרים על הפעולה מס' פעמים בשני הצדדים.
  • ניתן לשאוף אדים(אינהלציה) בשילוב עם שמן אקליפטוס.
מאמר: סינוסיטיס בראי הרפואה הסינית למאמר המלא
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות