רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

Please leave this field empty.
תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

סטרט – לחץ, מתח נפשי

לחץ /מתח נפשי – הם מצבים רגשיים המאפיינים את סגנון החיים המודרני של ימינו, תוצר הלוואי של אינטנסיביות והישגיות. אחוז גבוהה מאוד של האוכלוסייה סובל ממתחים ולחצים שונים במהלך חייו. כבר מביה"ס היסודי מתחילה תחרותיות בנושא הציונים ובמאמץ להשתלב ולהיות מקובל בחברה – להראות ולהתנהג כפי שנחשב פופולרי… בתיכון נלחצים להשיג ציונים טובים על מנת להשיג בגרות טובה כדי להתקבל לאוניברסיטה טובה יותר. אח"כ קיים לחץ כלכלי למצוא עבודה מכניסה ומוערכת יותר ובהמשך מתחיל כל הלחץ החברתי, המשפחתי והאישי שאנו עוברים בחיפוש אחר בן/בת זוג מתאים ואחרי שמצאנו לא פחות קשה לנהל שגרת חיים איתו..(אחוז הגירושין הגבוהה מלמד על כך שהחיים בזוגיות מהווים מקור ללחץ שאנשים רבים לא מצליחים להתמודד איתו). אח"כ מגיע שלב הלחיצות סביב הבאת ילד, שניים, שלושה..לא תמיד זה הולך בקלות ובמהירות..במקביל ממשיך המירוץ אחרי כסף ורכוש כמו: בית, מכונית, רהיטים, יכולת לתת תנאים טובים יותר לילדים וכיו'ב אין לזה סוף… במילים אחרות מתח ולחץ הם חלק כמעט בלתי נפרד מחיינו. מטופלים רבים מנסים להצדיק את מצבם ואומרים לי: "אבל אני מתפקד הכי טוב תחת לחץ.." אם כך, מאיזה שלב מתח ולחץ הופכים לבעיה רפואית? מתח ולחץ הופכים לבעיה ברגע שמתחילים להשפיע על מצבינו הנפשי ו/או הפיזי: אדם נהיה עצבני, חסר סבלנות – בעל פתיל קצר, סובל מהתפרצויות כעס, בכי ו/או סובל מתסמינים פיזיים כגון: כאבי ראש/ מיגרנהנוקשות וכאבים בצוואר, מעי רגיז, אי סדירות מחזורהצטננויות חוזרות ונשנות, הפרעות שינה וכדומה.

מחקרים מוכיחים קשר הדוק בין לחץ נפשי גבוהה לכאבי ראש/ מיגרנות וירידה בתפקודי המערכת החיסונית..

לחץ ומתח ברפואה הסינית: 
על פי הרפואה הסינית מתח ולחץ הם הגורם העיקרי להפרת האיזון בתפקוד המערכות השונות בגופינו, עקב כך מתחילות מחלות ובעיות שונות. אנרגיית הכבד ברפואה הסינית אחראי על זרימה תקינה של האנרגיה והדם בגופינו. ברגע שאנרגיה זו נחסמת עקב מצבי מתח ולחץ נפגעת זרימת האנרגיה לחלקי הגוף השונים ואיבריו ועקב כך צצים כל מיני תחלואים וכאבים.

הטיפול ברפואה הסינית ללחץ ומתח: 
משלב נקודות דיקור וצמחי מרפא סיניים לשחרר את החסימות שנוצרו בזרימת הדם והאנרגיה ומחזירים את האיזון לתפקוד מערכות הגוף. בדרך זו הטיפול גם משרה רוגע ושלווה על הגוף והנפש. מטופלים רבים מדווחים שמאז שהחלו בטיפול הסיני מרגישים רגועים מחד ואנרגטיים יותר מאידך, שנתם עמוקה יותר ותפקודם היום יומי טוב יותר. אנשים סביבם מחמיאים להם שעור הפנים שלהם נראה טוב יותר..כל זה בזכות שיפור זרימת הדם והאנרגיה בגוף.לסיכום מנסיוני
הטיפול אינו חזק מספיק בכדיי לשנות הרגלים דפוסי התנהגות, לכן במקביל לטיפול ברפואה הסינית אני מלמדת את מטופלי תרגילי הרפיה וממליצה בחום לתרגל אותם יום יום, ממליצה על חוג טאיצ'י, יוגה, צ'י גונג או לפחות לעשות הליכה בטבע. ההידרופינים שמשוחררים בפעילות גופנית עוזרים לפרוק מהגוף מתחים ולחצים.
התייעצות עם מומחה
Please leave this field empty.

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
מרי – קושי להיכנס להריון

18/06/17- היי, אני לא מאמינה!!..זה הצליח לנו..אני בהריון!!..אין עלייך!!

חגית – בחילות הריון

12/06/17- הי מולי. אחרי הטיפול הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב..תודה גדולה (:

רונה – כאבי ראש/מיגרנה

11/05/17- היי מולי, מעדכנת שכמעט ולא כואב הראש כלל!!..תודה רבה!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות