רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דלקת בשתן – טיפול טבעי ללא אנטיביוטיקה!

טיפול בדלקת שתן חוזרת ודלקת חריפה בעזרת דיקור סיני מניסיון אישי:

דלקות דרכי שתןלא כל בעיה שאני מטפלת בה גם יצא לי לחוות אותה בעצמי, למזלי! בעיה זו, מכיוון שכל כך שכיחה, גם לי קרה: שבוקר אחד קמתי עם תכיפות, דחיפות, צריבה וכאב במתן שתן. בנוסף היה גם דם בשתן שקצת הבהיל אותי. חשבתי ללכת למיון אך כיוון ששמעתי שבמיון צריך לחכות יובלות ומכיוון שאני לא נוהגת לקחת אנטיביוטיקה החלטתי לנסות לטפל בזה בעצמי. נשכבתי על מיטת הטיפולים, שמתי לעצמי מחטים ומיד חשתי רגיעה בכאבים. במתן השתן הבא הדימום פסק. לאחר מכן המשכתי לשתות צמחים סינים – מרשם צמחים שלמדתי במהלך התמחותי בסין, עם פרופסור מומחה למחלות כליה ודרכי שתן(ברפואה סינית). לאחר מספר ימים נעלם כל זכר לדלקת ומאז מזה 20 שנה "טפו טפו", לא חזר ולא נשנה. להבדיל, מטופלות רבות שסובלות מדלקות שתן חוזרות ונשנות, מגיעות אליי לאחר שטופלו בסדרות של אנטיביוטיקה. יתרה מזאת, נשים רבות לאחר נטילת אנטיביוטיקה, ממשיכות לחוות תסמינים של דלקת שתן אך בדיקת השתן והתרבית יוצאות שליליות, תופעה זו נקראת שלפוחית רגיזהלסיפורי מקרה והמלצות של מטופלות ראי מידע מורחב.

מה גורם לדלקת בדרכי השתן:
בעבר טענו שהסיבה העיקרית היא חוסר הגיינה, כיום מבינים שיש קשר לפרוביוטיקה של הנרתיק, למבנה האנטומי, לקיום יחסים, לחוסר שתייה, ועוד. ועם זאת הפתרון היחיד שעדיין מוצע הוא אנטיביוטיקה, שבמקרה הטוב, מותאמת לאחר תרבית, אך בהרבה מקרים נותן הרופא אנטיביוטיקה רחבת טווח. וכמניעה מציע להמשיך עם אנטיביוטיקה מונעת.

הסיבות לדלקות דרכי השתן על פי הרפואה הסינית:
חום, לחות ורעילות במחמם תחתון– "חום, לחות ורעילות" ניתן להסבר בשפת הרפואה המערבית כתהליך דלקתי עקב חיידקים או פטריה. "מחמם תחתון"- משמע מערכת אנרגטית האחראית על תפקוד מערכות ואיברים הנמצאים בבטן התחתונה כגון: כליות, שלפוחית השתן, דרכי השתן וכדומה. "חום ולחות במחמם תחתון" יכולים להיווצר עקב חסימות אנרגטיות הפוגעות בזרימת האנרגיה התקינה לחלקי הגוף השונים ואיבריו וגורמות לדיכוי ושיבוש התפקוד התקין של מערכת החיסון ומערכות פנימיות אחרות. שיבוש זה פוגע ביכולתן לנקז רעלים מהגוף ועקב כך מצטברים נוזלים ופסולת מטבולית המעודדים צמיחה והתרבות של חיידקים ופטריות. בדומה לקורה בטבע כאשר מים עומדים ולא זורמים. כמו בטבע כך גם בגוף האדם, פטריות ובקטריות למיניהן אוהבות סביבה לחה וחמה לגדול ולהתרבות בה. חסימות אנרגטיות נגרמות עקב מצבים רגשיים כגון: סטרס או חרדה.

הטיפול ברפואה הסינית לדלקות בדרכי השתן:

כולל דיקור וצמחי מרפא סיניים בשימוש פנימי וחיצוני. הטיפול ברפואה הסינית שם דגש על פתיחת החסימות אנרגטיות, סילוק חום ולחות, איזון וחיזוק של האיבר או המערכת החלשים. רב המטופלות מרגישות הקלה מיידית לאחר הטיפול.

מחקר: אנטיביוטיקה לא מונעת דלקות בדרכי השתן:
נשים וילדים הסובלים מדלקות חזרות בדרכי השתן מתבקשים להמשיך בטיפול אנטיביוטי מונע למשך חודשים ואף שנים. מחקר חדש מוכיח שטיפול אנטיביוטי זה אינו מונע הישנות הדלקות ורק מגביר סיכון להתפתחות חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. למאמר המלא.

לסיכום
המוטו של הרפואה הסינית אומר: "אם תעזור לגוף להתגבר בצורה טבעית על מחלה, הוא יתחזק ויוכל לעמוד בפניה בפעם הבאה".

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות