רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כאב גרון – דלקת גרון ושקדים

דלקת גרון ודלקת שקדים
דלקות גרון ושקדים נפוצות מאוד בתקופת החורף ובדרך כלל נלוות להתקררות ושפעת. דלקת לוע תוקפת את הלוע בתוך הגרון, בד"כ נגרמת מזיהום ויראלי אך לפעמים גם מזיהום חיידקי -סטרפטוקוק.
מאפייני דלקת גרון כוללים: גירוי, חוסר נוחות או כאב בגרון, כאב בבליעה, חום, נפיחות בשקדים, הגדלה של בלוטות הלימפה בצוואר וספירת כדוריות דם לבנות גבוהה. הטיפול הקונבנציונאלי מתמקד במשככי כאב- כדורי מציצה ו/או אנטיביוטיקה במקרים של חיידק (לא כל הרופאים טורחים, אבל מומלץ מאד ורצוי לעבור משטח גרון וספירת דם לפני לקיחת אנטיביוטיקה). הרופאים בקופ"ח משרים פחד על החולה בטענה: "אם לא תטופל על ידי אנטיביוטיקה הדלקת עלולה להתפתח לאנגינה פקטוריס.." עם זאת מגיעים אלי מטופלים רבים שגם לאחר מספר סדרות של אנטיביוטיקה, עדיין ממשיכים לסבול מאותה הבעיה… האנטיביוטיקה מקלה או במקרה הטוב מעלימה את הדלקת, אך במקרים רבים לאחר מספר ימים עד מס' שבועות המצב חוזר לקדמותו.

הגורמים לדלקת גרון על פי הרפואה הסינית:
  • פתוגן (גורם מחלה – חיידקים,וירוסים) המתלווה לרוח וקור וחודר לגוף, שם גורם ל"חום ורעילות במרידיאן הריאות" – כלומר דלקת.
  • מערכת חיסון חלשה, המאפשרת חדירה של פתוגן – כנ"ל והתפתחות דלקת.

הטיפול ברפואה הסינית לכאב ודלקת גרון:

מתחלק לשני שלבים: טיפול במצב האקוטי וטיפול מניעתי. בשלב האקוטי בו כאבי הגרון חזקים, נפיחות בשקדים וחום הטיפול משלב: דיקור, הקזה וצמחי מרפא סיניים המורידים את "החום"(תרתי משמע) מפחיתים את כאב הגרון כמעט מיידית, מנקזים את הרעלים מהגוף ומחזקים את מערכת החיסון. בדרך זו מרפאים את דלקת הגרון, אם כתוצאה של גורם חיידקי ואם מגורם וויראלי. בשלב המניעה, נתמקד בחיזוק מערכת החיסון על מנת למנוע הישנות של הידבקות.

טיפים לטיפול מקומי בדלקת גרון:
  • גרגור של מי מלח – 1 כפית על חצי כוס מים פושרים.
  • גרגור של שמן עץ התה או שמן טימוס- 4 טיפות על כוס מים כל שעתיים-שלוש.
  • סחיטת לימון ישירות לגרון.
  • לכסניות- כדורי מציצה המכילים: אכינצאה, פרופוליס ואבץ – לפי המינון הרשום על גבי האריזה.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות