רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כיצד נפסח על אלרגיה באביב

אביב הגיע, אלרגיה באה!
כיצד נפסח על נזלת אלרגית בעונת הפסח?!
כל שנה במיוחד בעונת האביב, מגיעים אליי מטופלים רבים הסובלים מתופעות אלרגיה שונות ומהשלכות קשות שלהן כגון: כאבי ראשסינוסיטיס, קשיי נשימה וחולשה. חלק מהמטופלים שהתנסו בעבר בדיקור טוענים שהדיקור עזר להם נקודתית, אבל מניסיוני אם מטפלים כמו שצריך- שהגוף מתאזן כראוי, אין צורך לחזור כל עונה לטיפול.
קדחת השחת היא התופעה האלרגית השכיחה ביותר. מתבטאת בנזלת שקופה מרובה, התקפי התעטשויות, גודש וגירוי בחך ובאף, קשיי נשימה, שריפה ואדמימות בעיניים. האלרגנים הנפוצים ביותר שגורמים לה הם אבק הבית ואבקני פריחה. כאשר האלרגיה היא לאבקני פריחה יסבול האדם מתסמינים רק בעונות הפריחה ובעיקר באביב. אבל יש אנשים שסובלים כל השנה במיוחד כאשר מזג האוויר נוטה לחילופי טמפרטורה קיצוניים, דבר שקורה יותר באביב.
הטיפול התרופתי באלרגיות שונות כולל כדורים ומשחות המכילים אנטי-היסטמין, קורטיזונים או סטרואידים המרגיעים את התקף האלרגיה אך לא מונעים את הישנות הבעיה! מאידך ידועים חומרים אלה בתופעות הלוואי שלהם ונזקיהם לגוף. אז מה עושים אם רוצים לטפל מבלי להזיק?..

טיפול ומניעה בעזרת הרפואה הסינית:

  • שיטות הטיפול הסיני כוללות: הקזה, דיקור, צמחים סיניים ושינוי תזונתי. טיפולים אלה עוזרים לגוף להתנקות מרעלנים שמפריעים לו, מאזנים את מנגנוני מערכת החיסון שהשתבשו כך שיפסיקו את תגובת היתר המתבטאת בתסמיני האלרגיה. בדרך זו הגוף מתאזן, מתחזק ומסגל יכולת להתמודד בעצמו עם מחלות שונות מבלי להיות תלוי בתרופות!! במקביל ולא פחות חשוב הטיפול מסייע להפחתת סטרס והרגעת מצבנו הנפשי-רגשי. כל זה ללא כל תופעות לוואי!!
  • הדיקור הסיני – משמש כטיפול עזרה ראשונה להתקפי ותסמיני אלרגיה, אפילו קשים. הוא נמצא יעיל כל כך עד כדיי שיכול להחליף שימוש באנטי-היסטמין.
  • תמציות צמחים סיניים – בעלות פעילות אנטי דלקתית, ויכולת איזון וחיזוק של מערכת החיסון. הצמחים יעילים מאד בייבוש נזלת וליחה והפחתת הגודש בסינוסים. תמצית יעילה במיוחד לנזלת אלרגית נקראת "בי יאן פיאן" מומלץ לרכוש לאחר אבחנה והתאמה. ישנן תמציות נוספות היעילות לטיפול באלרגיות עור שונות.

המלצות לטיפול חיצוני להקלה בתסמיני אלרגיה:

  • שטיפת אף עם מי מלח כל בוקר – מסייעת ומונעת גודש באף ובסינוסים. חצי כפית מלח בחצי כוס מים פושרים. סותמים עם אצבע נחיר אחד, שואפים את מי המלח דרך הנחיר השני ומרימים את הראש עד שמרגישים שמי המלח מגיעים ללוע. מקנחים וחוזרים על הפעולה מס' פעמים בשני הצדדים. (ניתן גם להיעזר במזלף).
  • שמן אובליפיחה/ קלנדולה/ המפ בשילוב עם שמנים אתרים של מרווה ואקליפטוס – מסייעים להקלת פריחה, אדמומיות וגרד בעור.

המלצות לחיזוק מערכת החיסון ואיזון כללי למניעה של אלרגיה:

  • לסיים מקלחת במים קרים- מרגיל את הגוף לשינויי טמפ' ומחזק את מע' החיסון.
  • להימנע ממזונות אלרגנים כגון: מוצרי חלב, בוטנים, חציל, מאכלי- ים, מזונות המכילים חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח מלאכותיים, וכמובן חומרי הדברה- ריסוס.
  • להרבות בפעילות אירובית: הליכה, ריצה, אופניים, רצוי ביום שמש חמים.
  • להרבות בפעילות שעוזרת להפחתת סטרס..
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
אלי- נזלת אלרגית

11/04/22- מעדכנת שיש הטבה עצומה מאז הטיפול אתמול, הנזלת פחתה משמעותית והסינוסים כבר לא כואבים! תודה רבה!!

לינת- שלפוחית רגיזה וכואבת

8/11/21- מאז הטיפולים שעשינו, השלפוחית נרגעה- לא תכוף, לא דחוף ולא כואב.

טל- דלקות שתן חוזרות

25/10/21- היי, מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מאז הדיקור אתמול!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות