רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

שיטות הטיפול ברפואה הסינית

דיקור סיני הוא השיטה הטיפולית השכיחה ביותר ברפואה הסינית, אך מלבדו קיימות שיטות נוספות הכוללות הקזה, כוסות רוח, מוקסה, צמחי מרפא סיניים, ייעוץ תזונתי וטווינה- מסאז' סיני. שיטות אלה בד"כ משתלבות בנוסף או כחיזוק לטיפול בדיקור.

הקזה
נעשית על- ידי דקירה קלה (כמו בבדיקת סוכר באצבע) והוצאת טיפות דם ספורות מנקודה מסוימת על מנת לשחרר חסימה במרידיאן (ערוץ אנרגיה) או לשחרר אנרגיה עודפת – פעילות יתר במערכת מסוימת. בדומה לסתימה בצינור כאשר המים לא זורמים וצריך לפתוח את הסתימה, כך גם בגופנו כאשר נוצרת חסימה אנרגטית צריך לפתוח אותה. כמוכן הקזה מפחיתה "עודף חם" בגופנו – המבטא בין היתר, תהליך דלקתי או הצטברות של רעלנים. לדוגמא: כאשר עולה החם עקב התקררות מקיזים נקודת קצה של מרידיאן הריאות וראה איזה פלא..החם יורד! הקזה בנקודה זו גם עוזרת להקלה מיידית בכאבי גרון, הקזה בנקודות אחרות מקלה על כאבי ראש/ מיגרנה, כאבי פרקים, נימול ומפחיתה דלקות.

כוסות רוח
כוסות מיוחדות המוצמדות לגוף על-ידי וואקום, הוואקום שנוצר תחת הכוס מאיץ ומשפר את זרימת הדם והאנרגיה לאותו אזור וכך מגרה את הגוף לטפל בבעיה.  שיטה זו משמשת בעיקר לטיפול בכאבי גב כתף וצוואר עקב ספאזם – כיווצי שרירים,שיפור זרימת הדם לשריר עוזר לפזר את חומצת החלב שהצטברה בשריר. כמוכן כוסות רוח עוזרות מאד לטיפול בתחושת נימול בגפיים ואף בהתקררות וברונכיט. הנחת כוסות הרוח בנקודות משני צידי עמוד השדרה משפרת את הזרימה בעצבים היוצאים מחוט השדרה ומשפיעה על האיברים הפנימיים. לכן מלבד ההשפעה המקומית של הרפיית שרירי הגב מטופלים רבים חשים שיפור גם באנרגיה הכללית ובתפקודי מערכות שונות בגופם.

מוקסה
מיוצרת מעלים של צמח מרפא- זן של צמח הלענה. משמשת לחימום נקודות דיקור בעיקר בצורה של סיגר עבה המודלק בקצהו או כגלילים קטנים המונחים על גבי המחט. חימום נקודות הדיקור עם המוקסה משפר את זרימת הדם והאנרגיה באותה נקודה וסביבתה, מרפא דלקות מקומיות ומחזק את פעולת נקודת הדיקור. על-ידי כך עוזר לחיזוק מערכות שונות בגופנו. שיטה זו יעילה בהפגת כאבים הנובעים מקור, חסימות בזרימת האנרגיה וזרימת הדם. כמו כן הטיפול במוקסה הוא אחד האמצעים הנפוצים ביותר להיפוך עובר במקרים בהם האישה מתקרבת לתאריך הלידה והעובר עדיין נימצא במנח עכוז.

צמחי המרפא הסיניים
מכילים חומרים פעילים טבעיים: חומרים אורגנים, אנטיביוטים, אנטי-אוקסידנטים,   אנטי- בקטריאליים, מינרלים וויטמינים. מחקרים רבים מוכיחים את יעילותם הרפואית של צמחי המרפא הסיניים להפחתת כאב, חיזוק המערכת החיסונית, איזון לחץ הדם, הורדת רמת הכולסטרול והסוכר בדם, חיזוק פעולת הלב, שיפור זרימת הדם ועוד. *חשוב מאד להדגיש כי השימוש בצמחים נעשה בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופל, אין תרופה אחת לבעיה אחת, המטפל מרכיב פורמולה- מרשם צמחים המותאם לבעיה האינדיבידואלית של כל מטופל.

ייעוץ תזונתי
הסינים מייחסים לתזונה והרגלי תזונה חשיבות גדולה בריאותית ורפואית, תזונה בריאה היא בסיס הכרחי לגדילה והתפתחות, חיוניות הגוף ויכולת התמודדות עם מחלות. הרפואה הסינית דוגלת בשמירה על שלוש ארוחות מסודרות ובשעות סבירות לדוגמא: ארוחת ערב לא מומלץ לאכול אחרי השעה שבע מכיוון שבשעות אלה אנרגיית הקיבה חלשה יותר ולכן המזון מתעכל פחות טוב והופך מהר יותר לשומנים. אם אין לכם ברירה ובכל זאת אוכלים בשעה מאוחרת מזו השתדלו לאכול מזונות הקלים יותר לעיכול. לדוגמא: ירקות או פחמימות מלאות, בשר עדיף לאכול בארוחת הצהריים. ברפואה סינית מסווגים את המזון על פי האיכות האנרגטית שלו וטעמו. לדוגמא: מזונות מקררים כגון: מאש, מלפפון, עלים ירוקים, מוצרי חלב, מנטה – מומלץ לצרוך בקיץ או לאנשים הסובלים מעודף חום במערכות הגוף. מזונות מחממים כגון: בשר אדום, בצל, שום, פלפל חריף, קינמון – מומלץ לאכול בחורף או לאנשים הסובלים מקור ו/או חולשה של מערכות הגוף. ישנם מזונות הטובים לסובלים מחוסר דם – עשירים בברזל, B12. יש מזונות עשירים בסידן – כמניעה/ האטה של בריחת סידן. ישנם מזונות המחזקים את מערכת החיסון, מזונות העוזרים לעיכול: שחרור גזים והקלה על כאבי בטן, נפיחות בבטן. יש מזונות המקלים על בחילות, הקאות ומעוררים תיאבון כמו הג'ינג'ר. כל זאת ועוד נכון בלבד שהתזונה מותאמת לכל מטופל ומטופל על פי מצבו וסביבתו.

מסאז' סיני
עיסוי רפואי המשלב טכניקות ייחודיות של לחיצה, פריטה, הרעדה, הנעה ומתיחה. יעיל לשחרור כאבי גב, צוואר וכתפיים ולטיפול במגבלות תנועה. במקביל אני מלמדת את מטופלי תרגילים שיוכלו לעשות בעצמם לשחרור שרירים תפוסים וכואבים, למפרקים נוקשים ולשיפור היציבה.

לסיכום
שיטות הטיפול ברפואה הסינית המפורטות בדף זה בד"כ משולבות ותומכות בטיפול בדיקור הסיני, מטרתן לעורר את היכולת הטבעית של הגוף לטפל בעצמו ופעמים רבות אף יכולות להחליף את הטיפול הקונבנציונאלי הכולל: סטרואידים, אנטיביוטיקה, הורמונים או תרופות אחרות הפועלות לסילוק הסימפטומים אך גורמות לתופעות לוואי שונות ולהחלשת מערכות הגוף ועמידותן בפני מחלות.

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
גניה- כאב מקרין מישבן לרגל

29/10/18- היי, רציתי לומר לך תודה! אתמול חוללת נס עם הרגל שלי..היום אני הולכת רגיל!!

שני – פוריות

4/09/18- הבטא יצאה 407, את פשוט קוסמת!!! תודה!! אני כל כך מתרגשת!! הכל בזכותך!!!

מיטל- כאב במפסעה ובצקות

30/08/18- היי מולי, אני בשבוע 28, המפשעה כמעט לא מורגשת והבצקות פשוט נעלמו!! והכל בזכות הטיפול שלך!! רב תודות!!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות