רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

Please leave this field empty.
תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

קנדידה – פטרייה וגינאלית

מהי קנדידה:
קנדידה הינה פטריית שמרים הקיימת בפלורת המעיים ובנרתיק בצורה טבעית בגופנו. עקב החלשות המערכת החיסונית או פגיעה באיזון חיידקי המעיים והנרתיק (עקב אנטיביוטיקה או גורמים אחרים), מתאפשרת צמיחת ייתר של פטריית הקנדידה העלולה להתרבות ולהתפשט לאזורים שונים בגוף. כאשר היא מתרבה בנרתיק תוגדר כפטרייה וגינאלית ותתבטא בהפרשות מרובות מהנרתיק אשר לעיתים מלוות בגרד עז. כלומר, הקנדידה אינה גוף זר או חיידק שפלש לגופינו, לכן כל הטיפולים למיניהם האמורים לקטול את הקנדידה כדוגמת כדורים, משחות, נרות, או לשטוף אותה בצורות שונות כגון שטיפות וגינאליות, הינם למעשה טיפול קוסמטי בלבד, מספקים מרגוע חולף אך לא פיתרון לטווח הרחוק. במקרים מסוימים גורמת הקנדידה להתפתחות דלקתית או רגישות יתר בנרתיק- בעיות הנקראות: וולווגיניטיס, וולוודניה או וסטיבוליטיס.

הגורמים לפטרייה וגינאלית עלפי הרפואה הסינית:
  • "חום, לחות ורעילות במחמם תחתון": מתבטא בהפרשות מרובות, צהובות או צהבהבות, מלוות בריח רע גרד עז ו/או חוסר נוחות בנרתיק. לעיתים גם ילווה בצריבה, דקירות, אדמומיות ורגישות למגע בפתח הנרתיק. "חום, לחות ורעילות" – ניתן לתרגם בשפת הרפואה הקונבנציונאלית כתהליך דלקתי עקב חיידקים או פטרייה. "מחמם תחתון"- משמע מערכת אנרגטית האחראית על תפקוד מערכות ואיברים הנמצאים בבטן התחתונה כגון: המערכת הגניטאלית- הרחם, הנרתיק. "חום לחות ורעילות במחמם תחתון" עשוי להיווצר כתוצאה מ"חולשה של הספלינג והצטברות לחות" ו/או עקב "חסימות באנרגיית הכבד".
  • "חולשה של הספלינג והצטברות לחות" – על פי הרפואה הסינית "הספלינג" מייצג מערכת אנרגתית הלוקחת חלק חשוב בתהליכי העיכול, הספיגה חילוף החומרים, ופיזור הנוזלים בגופינו. כאשר מערכת זו נחלשת יתעוררו תופעות של צבירת נוזלים ופסולת מטבולית המעודדות צמיחה והתרבות של חיידקים ופטרייה. כמו בטבע כך קורה גם בגוף האדם, כאשר מים עומדים ולא זורמים.. פיטריות ובקטריות למיניהן אוהבות סביבה לחה וחמה לגדול ולהתרבות בה. סינדרום זה בד"כ מתבטא בגירוי או גרד קל, הפרשות מרובות לבנות סמיכות, או במרקם המזכיר קוטג'. בנוסף ילווה סינדרום זה בתופעות כמו עייפות כללית (בעיקר אחרי אוכל), נפיחות, גזים, יציאות רכות, צורך למתוק או לנשנש. חולשה של הספלינג עשויה להיגרם עקב "חסימות באנרגיית הכבד" ו/או עקב תזונה והרגלי אכילה לקויים.
  • "חסימות באנרגיית הכבד"– על פי הרפואה הסינית אנרגיית הכבד  אחראית על זרימה תקינה של האנרגיה והדם בגופינו. אנרגיה זו עלולה להיחסם עקב מצבים נפשיים כמו: לחץ/ מתח,כעסים, עצבנות, דיכאון וחרדה. חסימות באנרגיית הכבד עלולות לגרום לדיכוי ושיבוש בתפקודי מערכת החיסון והעיכול ולפגוע בתהליכי ניקוי וניקוז רעלים ופסולת מטבולית מהגוף. מה שעלול להביא למצב של "חום, לחות ורעילות במחמם תחתון"- כנ"ל.
  • תזונה והרגלי אכילה לקויים – תזונה אשר מרובה במזונות המכילים חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח מלאכותיים, חומרי הדברה וכדומה, מציפה את מערכת העיכול ברעלנים. מוצרי חלב, ג'אנק פוד וארוחות לא סדירות מחלישים את יכולתה של מערכת העיכול ומערכת החיסון להתמודד עם רעלים.

הטיפול  בפטריית הקנדידה על פי הרפואה הסינית:
הטיפול: ניתן בהתאם לאבחנה המפורטת לעיל והוא כולל דיקור ופורמולה – תערובת צמחי מרפא סיניים, המורכבת מכ- 15 צמחים שונים ומותאמת אישית לכל מטופלת. הטיפול שם דגש על איזון המערכות על ידי פתיחת חסימות אנרגטיות, סילוק "חום לחות ורעילות", חיזוק ו/או הזנה של האיבר או המערכת החלשים. במקביל אני ממליצה למטופלי על תזונה נכונה הכוללת הפחתת סוכרים, הימנעות ממאכלים המכילים קמח לבן ומוצרי חלב המעודדים צמיחה והתרבות של פטריות.
התייעצות עם מומחה
Please leave this field empty.

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
מרי – קושי להיכנס להריון

18/06/17- היי, אני לא מאמינה!!..זה הצליח לנו..אני בהריון!!..אין עלייך!!

חגית – בחילות הריון

12/06/17- הי מולי. אחרי הטיפול הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב..תודה גדולה (:

רונה – כאבי ראש/מיגרנה

11/05/17- היי מולי, מעדכנת שכמעט ולא כואב הראש כלל!!..תודה רבה!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות