רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

אלרגיה- נזלת אלרגית, פריחה עורית

טיפול טבעי ללא סטרואידים בעזרת דיקור סיני

מהי אלרגיה:
אלרגיה זוהי תגובת יתר של מערכת החיסון. תפקידה של מערכת החיסון להגן על גופנו מפני פלישה של גופים זרים כמו חיידקים, נגיפים וטפילים. אבל אצל כ- 20% מהאוכלוסייה חל שיבוש בתפקוד של מערכת החיסון והיא מגיבה ברגישות ובעוצמת יתר לגירויים טבעיים הסובבים אותנו ביומיום או בתקופה עונתית. עבור רוב האוכלוסייה גירויים אלה אינם גורמים לשום תגובה. תגובת יתר זו, של מערכת החיסון, כוללת שורת תהליכים כימים בגוף, במהלכם משתחרר מגוון רחב של חומרים בראשם היסטמין. חומרים אלה הם הגורם לתסמיני האלרגיה כגון: גרד, עיטוש, נזלת, אדמימות ושריפה בעיניים, פריחה, נפיחות ובמקרים קיצוניים אף קוצר נשימה וירידה בלחץ הדם.

הגורמים לאלרגיה:
נקראים אלרגנים, בין האלרגנים השכיחים ביותר נמנה אבק הבית- קרדית הבית- יצור מיקרוסקופי שחי במגורי אדם בתנאי אבק ולחות על גבי ספרים, בגדים ובמיוחד ברהיטים מרופדים ומזרנים. הקרדית ניזונה מקשקשי עור, והפרשותיה הן הגורמות העיקריות לתגובות אלרגיות בבני אדם. אלרגנים שכיחים אחרים הם אבקות פריחה, סוגי מזון שונים (בעיקר חלב, ביצים, משמרי מזון וצבעי מאכל מלאכותיים), פרוות או נוצות של בעלי חיים, עקיצות חרקים (בעיקר ארס דבורה) וכמובן תרופות שונות. התגובה האלרגית מופיעה רק אצל חלק מהאוכלוסייה, אשר נושאת את הנטייה התורשתית לכך, אך יש גם כאלו המפתחים רגישות אלרגית במהלך חייהם.

תסמיני האלרגיה:
קדחת השחת היא התופעה האלרגית הנפוצה ביותר, מתבטאת בנזלת שקופה מרובה, התקפי עיטוש, גירוי בחך ובאף ועלולה לגרום גם לצמיחת פוליפים באף. תופעה נפוצה נוספת היא נפיחות ואודם בעיניים, גרד ודמע; האלרגנים השכיחים ביותר הגורמים לאלרגיה זו הם אבק הבית ואבקני פריחה. חלקי הגוף המושפעים הם אלו שחשופים במידה הגדולה ביותר לשאיפת האבק או אבקת הפריחה – העיניים, האף, הסינוסים ודרכי הנשימה העליונות. כאשר האלרגיה היא לאבק בית עשוי החולה לסבול מתסמינים במשך כל השנה. כאשר האלרגיה היא לאבקני פריחה יסבול החולה מתסמינים רק בעונות הפריחה, בעיקר באביב.
אלרגיה עורית כגון: אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ואקזמה המתבטאות בפריחה אדומה ו/או מגרדת.

הגורמים לאלרגיה על פי הרפואה הסינית:

  • "חסימות באנרגיית הכבד"- הכוונה למצב נפשי, כמו סטרס, דיכאון, הגורם לדיכוי ושיבוש תפקודי מערכת החיסון ומערכות פנימיות אחרות כגון: נשימה, עיכול, אדרנל. שיבוש תפקודי זה גורם לפגיעה בתהליכי ניקוי וניקוז רעלים ופסולת מטבולית מהגוף.
  • "חולשה באנרגיית הכליות"- נטייה תורשתית המתבטאת בחולשה של מערכת החיסון ביכולתה להתמודד עם אלרגנים, רעלנים ופסולת מטבולית הנוצרת בגוף.
  • תזונה והרגלי אכילה לקויים – תזונה עשירה במוצרי חלב/ גלוטן(עבור מי שרגיש), מזונות המכילים חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח מלאכותיים, חומרי הדברה, ארוחות לא סדירות. כל אלה מרעילים ומחלישים את יכולתה של מערכת העיכול לנקז פסולת מהגוף ולהתמיר/לתעל חומרים חיוניים לגופנו. דבר הפוגע בתפקוד מערכת החיסון.
  • "חום, לחות ורעילות בקיבה ובמעיים ו/או בכבד" – כלומר רמה גבוהה של טוקסינים- רעלנים. עקב הצטברות פסולת מטבולית בגוף וספיגה מוגברת של רעלים דרך המעי עקב חולשה או ליקוי בתפקוד המעי. תפקוד המעי התקין משתבש עקב "חסימות באנרגיית הכבד" ו/או עקב תזונה והרגלי אכילה לקויים כנ"ל.

שילוב זה של רעילות בנוסף לחולשה של מערכת החיסון גורם לרגישות ולתגובת יתר של הגוף כלפי: אבק, אבקני פריחה, אובך, שינויים במזג אוויר, מזונות מסוימים, חומרים כימיים. תגובת יתר זו מתבטאת בתופעות האלרגיה השונות.

הטיפול הקונבנציונאלי באלרגיה

כולל כדורי אנטיהיסטמין, משחות המכילות קורטיזון או סטרואידים המרגיעים את התקף האלרגיה אך לא מונעים את הישנות הבעיה. מאידך ידועים חומרים אלה בתופעות הלוואי שלהם ונזקיהם לגוף.

הטיפול ברפואה הסינית
לאלרגיה
הרפואה הסינית בראש ובראשונה מאבחנת את מקור הכשל המערכתי בגללו מופיעה האלרגיה. היא רואה את האדם כמכלול היחסים בין גוף לנפש ובין גופנו לסביבתנו. קיים איזון הרמוני בין תפקוד האיברים והמערכות השונות בגופנו לבין מצבנו הנפשי(המחשבות, הרגשות) ולבין השינויים האקלימיים של סביבתנו. כאשר, מסיבה כלשהי מופר איזון הרמוני – נגרמת חסימה, עודף או חולשה במערכת כלשהיא, מתפתחות בעיות ומחלות שונות.
הטיפול כולל: הקזה, דיקור, צמחים סיניים ושינוי תזונתי. טיפולים טבעיים אלו עוזרים לגוף בניקוי ובניקוז הרעלים, על ידי איזון וחיזוק מערכת החיסון ומערכות הגוף האחרות שנחלשו או כשלו. הטיפול הסיני מעורר ומזרז את תהליכי הריפוי הטבעיים הקיימים בגוף. במקביל ולא פחות חשוב מאזן ומרגיע את המצב הנפשי ואין לו תופעות לוואי!

לטיפים והמלצות קרא עוד

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות