רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

מיגרנה – טיפול טבעי בדיקור סיני

מהי מיגרנה? 
מיגרנה זו מחלה נוירולוגית הקשורה לכלי הדם באזור המוח. הכאב נגרם כתוצאה של כיווץ או התרחבות של עורקים בבסיס הגולגולת, אך עדיין לא ידוע בברור מה גורם להתכווצויות אלו. מתבטא בכאב ראש חד מאד המופיע בדרך כלל בחצי ראש – מכאן נובע מקור המילה "מיגרנה" הנגזר מהמילה "hemicrania" ביוונית, שפירושה "חצי ראש". מטופלים רבים מגיעים אחרי שסבלו שנים ממיגרנות ומופתעים עד כמה יעילה ומהירה השפעת הדיקור הסיני על בעיה זו.
לסיפורי מקרה של מטופלים שהגיעו אליי לאחר שסבלו תקופה ארוכה מהתקפי מיגרנה קשים וטופלו בהצלחה בעזרת דיקור סיני קרא עוד.
שכיחות: המיגרנה שכיחה אצל ילדים וצעירים, נשים לרוב סובלות ממיגרנות יותר מגברים. חלק מהנשים מתחילות לסבול ממיגרנה עם תחילת הוסת הראשונה מיגרנה מסוג זה נחשבת על רקע הורמונלי ובד"כ יותר קשה לטיפול. מיגרנה היא בד"כ תורשתית ולרוב נעלמת אחרי גיל 50.

מה ההבדל בין מיגרנה לכאב ראש? 

המיגרנה מאופיינת בהתקף כאב חד בחצי ראש, מעל או בתוך העין, היכול להתפשט לראש כולו. מלווה לעתים קרובות בבחילות, הקאות, פעימות דופק בראש, רגישות גבוהה לאור ולרעש. משך ההתקף נע בין שעתיים ועד לכדי שלושה ימים במקרים קיצוניים. הכאב בעל עצמה בינונית עד קשה המונעת או מגבילה תפקוד יומיומי לעתים עד כדיי השבתה מוחלטת. אצל חלק מהאנשים לפני כאב הראש מופיע צרוף של הפרעות תחושה וראיה הקרוי "אאורה"- מתבטא בתופעות שונות כמו: הפרעה בשדה הראיה, נצנוצי אור, הפרעות צבע, הפרעות תחושה, בלבול, חולשת פלג גוף, הפרעות היגוי או שפה. בד"כ האאורה אינה נמשכת מעל שעה, וכאב הראש מופיע מייד לאחריה. למידע מורחב על כאבי ראש קרא עוד.

הגורמים למיגרנה: 

לא ברורים לחלוטין, אך משערים שזהו צירוף של גורמים ווסקולרים נוירולוגים וביוכימיים. התוצאה היא שינוי בקוטר כלי הדם במוח. קודם להופעת כאבי הראש כלי הדם מתכווצים ובזמן כאבי הראש הם מתרחבים. כאב הראש הינו תוצאה של הרחבת כלי הדם וגירוי מכני של קצות העצבים תיאוריה זו מסבירה חלקית, אך לא את כל השינויים הפיזיולוגיים הנצפים בעת התקף מיגרנה. נוירוטרנסמיטור – סרטונין נחשב כבעל תפקיד עיקרי במהלך המיגרנה, רמתו יורדת בזמן התקף וזה גורם לכיווץ כלי הדם. גורמים המחישים מיגרנה: מתח, לחץ נפשי, מתח/ כאב בשרירי צוואר, חוסר באכילה או שתייה, מחזור- PMSחוסר שינה, גירויים חיצוניים כגון: ריחות מסוימים, אורות חזקים, רעש קיצוני ואף אכילת מאכלי גבינה צהובה או שוקולד.
הטיפול במיגרנה
הטיפול הקונבנציונלי כולל מגוון כדורים שגם החדשניים ביניהם פועלים לטווח קצר בלבד, במקרה הטוב מצליחים להרגיע את התקף המיגרנה.. "אם לקחת ברגע שהתחיל ואם הצלחת לא להקיא את הכדור". מה שלא מונע את ההתקף הבא וגם לא מפחית את תדירות ההתקפים. הרבה מן הסובלים ממיגרנות תקופה ממושכת מגיעים לשלב "ששום כדור כבר לא עוזר" ויש הסובלים גם מתופעות הלוואי השונות של הכדורים. מניסיוני כמטפלת ברפואה סינית מזה 15 שנה, נוכחתי לדעת שגם מטופלים שהגיעו אלי בגיל מבוגר יחסית סובלים מכאבי הראש או המיגרנה מזה שנים רבות – מגיל צעיר מאוד. זאת משום שלצערנו הרב אין לרפואה הקונבנציונלית פתרון ממשי לבעיה זו.
לסיכום
מניסיוני הטיפול במיגרנה בעזרת דיקור סיני נמצא יעיל מאד גם כעזרה ראשונה, בזמן התקף וגם כמניעה להפחתת תדירות ההתקפים. למידע מורחב על הטיפול ברפואה סינית לכאבי ראש ומיגרנה קרא עוד.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
גניה- כאב מקרין מישבן לרגל

29/10/18- היי, רציתי לומר לך תודה! אתמול חוללת נס עם הרגל שלי..היום אני הולכת רגיל!!

שני – פוריות

4/09/18- הבטא יצאה 407, את פשוט קוסמת!!! תודה!! אני כל כך מתרגשת!! הכל בזכותך!!!

מיטל- כאב במפסעה ובצקות

30/08/18- היי מולי, אני בשבוע 28, המפשעה כמעט לא מורגשת והבצקות פשוט נעלמו!! והכל בזכות הטיפול שלך!! רב תודות!!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות