רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כאב, כאבים

במאמר זה תוכלו לקבל מידע על מהו כאב מדוע הוא נחוץ לנו, ומהן דרכי הטיפול המומלצות:
אם את/ה סובלים כרגע מכאבים כרונים או אקוטיים, מסיבה ברורה או ממקור לא ידוע ודחוף לכם לקרוא על דרכי הטיפול הטבעיות בכאב, קראו על הטיפול בכאב בעזרת דיקור סיני. לסיפורי מקרה שטופלו בהצלחה במכאוביהם קרא עוד.

למה לנו כאב

בראיה של הרפואה הסינית ובתפיסה האישית שלי, כאב פיזי זהו איתות של הגוף שמנסה לומר לנו שמשהו לא תקין, להזהירנו מפני נזק שקורה או עלול לקרות לרקמות, ריריות, איברים או מערכות בגופנו. התנהלות לא נכונה בחיינו גרמה לשיבוש בתפקוד של מערכת כזו או אחרת בגופנו או שפגיעה חיצונית גרמה לנזק ברקמות דבר המתבטא בכאב. מסיבה זו, כאשר כואב לי הראש או הבטן או הגב אני משתדלת מאד לא לקחת כדורים נגד כאב אלא מנסה לברר עם עצמי למה בעצם התעורר הכאב..

מה גורם לכאב:
האם לא אכלנו ו/או לא שתינו מספיק במהלך היום ולכן החל כאב ראש, האם פסחנו על ארוחת הבוקר ובנוסף היינו בלחץ ועצבים בעבודה- מה שגורם לגירוי רירית הקיבה ולכן החלו כאבי בטן, האם ישבנו זמן רב מול המחשב, או שישבנו בתנוחה לא נכונה. סחבנו משקל יתר על המידה ולכן כואב/נתפס לנו הגב או הצוואר. וכן הלאה..

כאב אקוטי, כאב כרוני וסוגי הכאב השונים:
כאב אקוטי הוא כאב חד ופתאומי המאופיין בעצמת כאב גבוהה מאד המלווה בדרך כלל בעווית פנים עד דמעות המעידה על סבל, לעיתים ילווה בחיוורון, בחילות והקאות, דפיקות לב מהירות.. כאב זה שוכך לרוב לאחר מס' דקות, שעות או ימים ונעלם. או שהופך לכאב כרוני.
כאב כרוני הוא כאב מתמשך מתואר בכל סוג ועוצמה, אך חסר את תסמיני הסבל המתוארים לעיל. כאשר אנו סובלים מכאב כרוני המגביל את תפקודינו לאורך זמן זה עלול להוביל להידרדרות נפשית – דכדוך ודכאון. סוגי הכאב השונים כוללים: כאב חד, כאב עמום, כאב לוחץ, כאב פועם- כמו במיגרנה, כאב דוקר, כאב מקרין- בדרך כלל כאשר יש לחץ על עצב כמו לדוגמא: כאשר יש לחץ על שורש העצב מכיוון הדיסק או החוליה. במקרה שמדובר בחוליות הצוואר – נרגיש כאב מקרין לאורך הזרוע או בכתף, אם מדובר בחוליות הגב- נרגיש הקרנה לאורך הרגל או בישבן.
כאב ממקור לא ידוע– כאב שלא נמצא לו ממצא אורטופדי- ברמת השלד או הרקמות וגם לא נמצא חריגה בבדיקות הדם.

תחושת הכאב
רמת הכאב היא אינדבידואלית- סוביקטיבית לחלוטין ושונה מאדם לאדם לפי סף הכאב שלו. כמוכן באותו אדם תשתנה רמת הכאב בהתאם למצבו הנפשי או הדרך בה מגיב לכאב. ככל שנלחץ יותר מהכאב כך נגרום להחרפתו, לעומת זאת אם נתרכז בנשימות ורגיעה כללית של הגוף(כמו במדיטציה) ברב המקרים יפחת הכאב משמעותית. לכן אחד הדברים שחשוב לי ללמד את המטופלים הסובלים מכאב זה לנשום ולהרפות.

כאבים ודרכי הטיפול בהם
קיימות שיטות ודרכים רבות שונות ומגוונות לטיפול בכאב, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות. חלקן מזיקות- כמו תרופות שונות הפוגעות בכבד ו/או בכליות או בקיבה. מניסיוני האישי, מניסיון עשיר ומחקרים שנעשו בכל העולם נמצא שהדיקור הסיני הוא הטיפול היעיל ביותר לכאב שאין לו נזק או תופעות לוואי. קרא עוד על דיקור הסיני כיצד זה עובד.

הטיפול התרופתי נגד כאב
רב התרופות נגד כאב "מסממות" את הגוף ומשכחות את הכאב, אך לא מטפלות במקור הבעייה. בכך אנו ממשיכים להתעלם ממצבנו האמיתי ולהתנהל בצורה שפוגעת והרסנית לגופנו. לא פעם ולא פעמיים שמעתי את המשפט: "למה לסבול? קחי אקמול!".. "לא תודה" אני עונה ומתחילה ללחוץ או לדקר את הנקודות הרלוונטיות עלמנת לעזור לתהליך הריפוי הטבעי הקיים בגופנו לטפל בשורש הבעיה ולא בסימפטום. אף משכך כאבים פופולרי לא חף מתופעות לוואי מסוכנות. למאמר

רוצה לטפל בכאב שלך בדרך היעילה, המהירה והטבעית ביותר..
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות