רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כאבי ראש – טיפול בדיקור סיני

אנשים רבים סובלים ממיגרנה המלווה בבחילות קשות ואינם מסוגלים אף לבלוע את הכדורים כיוון שמיד מקיאים אותם. יש מקרים של אלרגיה לאופטלגין או משככי כאב אחרים ויש מקרים שהכדורים פשוט לא משפיעים..
כאבי ראש/ מיגרנה בהריון
נשים רבות במהלך הריון חוששות ובצדק, לקחת תרופות לשיכוך כאבי ראש או מיגרנה, פן ישפיע על התפתחות העובר. ויש את אלה המאמינים ברפואה טבעית ואינם מעוניינים לבלוע כדורים..אז מה עושים?..
ברפואה הסינית מצאו פתרון טבעי לכאבי ראש ומיגרנה כבר לפני 3000 שנה ויותר – הדיקור הסיני נמצא כטיפול היעיל ביותר וללא תופעות לוואי..

לסיפורים אישיים של מטופלים שהגיעו אליי לאחר שסבלו תקופה ארוכה מכאבי ראש ומיגרנה וטופלו בהצלחה בעזרת דיקור סיני קרא עוד.

הסיבות והגורמים לכאבי ראש: 
הסיבות הנפוצות ביותר לכאב ראש הן: מתח שרירי הצוואר, חוסר שתייה/ אכילה או מיגרנה. בנוסף, כאב ראש יכול לנבוע מתהליכי מחלה בתוך הגולגולת, מדלקת בעצבים של הפנים ומתהליכי מחלה בפנים עצמם לדוגמא סינוסיטיס. כאב ראש יכול גם להופיע כחלק ממחלה נגיפית כמו התקררות, שפעת וכדומה.

כאב ראש הנובע ממתח שרירים: הוא השכיח ביותר, גורם ל – 90% מכל כאבי הראש. מאופיין בכאב לוחץ בקרקפת, בצדי הראש ובעורף. כאילו הכאב עוטף את הראש ולוחץ עליו. עד היום לא ברורה הסיבה המדויקת לכאב ראש מסוג זה, חלק מהחוקרים סבורים כי הכאב נובע ממתח או מדלקת בשרירים של הגולגולת ושל הצוואר. כנראה מיציבה או ישיבה לא נכונה, עייפות, רעב, או מתח נפשי.

כאבי ראש  ומיגרנה ברפואה הסינית
הרפואה הסינית מתייחסת לכאבי ראש/ מיגרנה כסימפטום הבא להתריע על קיומה של בעיה, האבחון הוא כלל מערכתי ומורכב, מטרתו למצוא את הסיבה(שורש הבעיה) לכאב הראש.
ברפואה הסינית מאבחנים את מקןר כאב הראש על פי:
מיקום הכאב– על פי הרפואה הסינית הראש הוא מפגש כל המרידיאנים (ערוצי אנרגיה) היאנגים. על פי מיקום הכאב ניתן לאבחן באיזה מרידיאן (ערוץ אנרגיה) קיימת בעיה. למשל כאב ראש צידי משויך לאנרגיה של כיס המרה והכבד אנרגיה זו בד"כ נחסמת (מושפעת) עקב מתח/ לחץ, כעסים, שינויים הורמונאליים ועוד. כאב ראש פרונטלי (קדמי- מצח) משויך לאנרגיית הקיבה – המושפעת בד"כ מחוסר בשתייה או אכילה, מזג אוויר חם, התקררות בשלב שעולה החום ועוד.
סוג הכאב ועצמתו – עוזרים לאבחן את הקשר למצב החומרים הקיימים בגוף. עלפי הרפואה הסינית אל הראש זורמים אנרגיה, דם, "יין ויאנג". למשל כאב ראש חד יהיה קשור לתקיעות של דם וקור. כאב מפושט ועמום יהיה שייך יותר לחוסר אנרגיה והצטברות לחות – כלומר פסולת מטבולית.
הזמן/ השעה ביום– עלפי רפואה הסינית לכל איבר/ מערכת יש את השעות ביום בהם האנרגיה שלהם פעילה ביותר. בעיה המופיעה בשעות ספציפיות של היום מצביעה על בעיה באנרגיית האיבר הפעיל בשעות אלה.

הטיפול בדיקור סיני לכאבי ראש או מיגרנה 
הטיפול הסיני בכאבי ראש/ מיגרנה  כולל: הקזה, דיקור וצמחי מרפא ויש לו הצלחות מדהימות גם במצב אקוטי- בזמן התקף. לדיקור הסיני יש השפעה מיידית על עוצמת הכאב כיוון שהוא מעורר שחרור הידרופינים – משככי כאב טבעיים בגופנו. כמוכן בהדרגה מביא הטיפול להפחתה משמעותית בתדירות ההתקפים אורכם ועצמתם עד היעלמותם. הדיקור וצמחי המרפא מטפלים בשורש הבעיה, טיפול בגורם הבעיה ולא בסימפטום. הטיפול הסיני מחזיר את האיזון במערכות שונות בגופנו אשר גורמות לכאב הראש או המיגרנה. בדרך זו נשמר ומובטח מצב מאוזן לאורך זמן..
מטופלים רבים מדווחים שמאז טיפולי הדיקור נעלמו המיגרנות לתקופות ארוכות.

מחקרים מוכיחים: דיקור סיני הוא הטיפול היעיל ביותר לכאבי ראש
למאמר
טיפים והמלצות להקלה בכאבי ראש
  • חליטת תה מנטה
  • מריחת שמן מנטה על הרקות
  • שטיפת הראש במים קרים
  • השריית כפות הרגליים במים חמים

לסיכום 
מניסיוני במקרים רבים כאשר אני מזהה שמתח שרירי הצוואר או הלסת, מהווה הגורם העיקרי לכאב הראש או המיגרנה, אני משלבת כוסות רוח ו/או מסאז' עמוק לעורף ולשכמות – אשר דרכם עוברים כלי דם ועצבים לראש.  בנוסף לטיפול אני ממליצה למטופלים על תזונה נכונה – מנחה אותם לגבי אילו מזונות מתאימים להם ומאילו מזונות עליהם להימנע. במקביל ולא פחות חשוב, נתבונן, נחקור וננסה להבין מה באורח חייו של המטופל גורם אפשרי העלול לעורר, לגרות הופעת כאב ראש או מיגרנה. בהתאם לכך אני מנחה את המטופל לשינויים באורח חייו שיש ביכולתו לעשות על מנת שהבעיה לא תחזור.

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות