רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כאבי מחזור

כאבי מחזור הם מנת חלקן של נשים רבות בגיל הפוריות, אך אין חובה לסבול, הרפואה הסינית מציעה פתרונות הכוללים דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים אשר מקלים ואף מעלימים את הכאבים.

מהי תסמונת קדם וסתית
PMS:
סימפטומים פיזיים ורגשיים המופיעים מספר ימים עד כשבועיים לפני המחזור החודשי ו/או במהלך המחזור. תסמונת קדם וסתית מתאפיינת: בנפיחות וכאב בבטן התחתונה, לעיתים גם נפיחות וכאב בחזה, כאבי ראש או מיגרנה, כאבי גב, רגישות יתר, מצבי רוח ועצבנות. נשים רבות מוצאות עצמן תלויות בתרופות שונות כגון: כדורים משככי כאב, הורמונים/ גלולות הידועים כ"תוספות" לא בריאות לגופנו ככלל ולכבד בפרט.

מה גורם לכאבי מחזור:
על פי הרפואה הסינית הגורם לכאבי מחזור הוא סטגנציה – חסימה בזרימת האנרגיה והדם במרידיאן (ערוץ אנרגיה) הכבד. מרידיאן זה עובר באזור הראש, החזה, הבטן התחתונה ואיברי המין. כאשר נוצרת חסימה באנרגיית הכבד, אנרגיה ודם לא זורמים בחופשיות בחלקי הגוף בהם עובר המרידיאן, משום כך מופיעים כאב ונפיחות באזורים אלו. לעתים אף יופיעו גושים שחורים בהפרשות המחזור, דבר המעיד על קרישת יתר בדם. חסימות באנרגיית הכבד נוצרות עקב לחץ, מתח, כעס, עצבנות, גלולות למניעת הריון וחוסר דם – אנמיה. איכות הדם וכמותו חשובים לזרימה תקינה של אנרגיית הכבד. מטופלות רבות שואלות אותי: "אם מעתה והלאה אהיה רגועה יותר, אזי לא יתנפחו ויכאבו לי כל כך החזה והבטן לפני ובתחילת כל מחזור?.." התשובה היא: כן, בהחלט! התרופה הטובה ביותר עבורכן היא ללמוד להיות רגועות יותר. קל להגיד.. אבל בימינו מכיוון שלא תמיד הדבר נמצא בשליטתנו, אם עקב לחצים בעבודה, במשפחה, קשיים כלכליים, פקקי תנועה וכיוב', קשה מאוד לשמור על מצב בו נהייה רגועים כל הזמן, אז מה עושים?..   

הטיפול ברפואה הסינית לכאבי מחזור:
כולל דיקור וצמחי מרפא סיניים הפועלים מצוין לפתיחת החסימות האנרגטיות, איזון הורמונאלי והרגעה נפשית. מטופלות רבות נרדמות במהלך הטיפול ולאחר הטיפול מרגישות רגועות יותר.  במקביל אני מלמדת את מטופלי שיטות ודרכים שיעזרו להן לשמור על איזון נפשי ורגיעה. לאחר מספר טיפולים לא זו בלבד שפוחתים כאבי המחזור ומצבי הרוח שלפני המחזור, גם תהיי שלווה ורגועה יותר, פחות כעוסה ועצבנית. 

מאמר: צמחי מרפא יעילים יותר מתרופות לשיכוך 
כאבי מחזור:
במחקר שכלל 3,500 נשים, אשר השתתפו ב-39 מחקרים שונים, נמצא כי צמחי מרפא סיניים הקלו במידה רבה יותר על כאבי מחזור מאשר תרופות..למאמר המלא

המלצות להקלה בכאבי מחזור
1. חליטה של עלי מרווה מיובשים עוזרת להקל כאבי בטן/ גב הקשורים למחזור.
2. חליטה של מנטה עוזרת להקל על כאבי ראש.
3. חימום הסקרום(עצם העצה) ו/או בטן תחתונה בעזרת כרית כוסמת, עוזר להקל על הכאבים..
4. בנוסף לטיפול כדיי להקל להרגיע ולאזן את המצב הנפשי אני ממליצה על שיטות הרפיה שונות כמו יוגה, צ'י גונג או טאי-צ'י

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות