רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

כאבי בטן – צרבת, הליקובקטר, ניתוח קיצור קיבה

כאבי בטן הם סימפטום שכיח מאוד בקרב האוכלוסיה כ – 70% סובלים מכאבי בטן כאלה או אחרים במהלך חייהם. ישנם סוגים שונים של כאבי בטן וסיבות שונות הגורמות להם:
כאבים ברום הבטן – ברב המקרים נגרמים עקב צרבת – חומציות יתר או עקב הליקובקטר – חיידק שהתרבותו גורמת להתפתחות דלקת בקיבה, כאשר דלקת זו אינה מטופלת כהלכה היא יכולה להתפתח לאולקוס – פצע ברירית הקיבה או בתריסריון.
כאבים במרכז הבטן – כאבים המופיעים באמצע הבטן, סביב הטבור, בד"כ מלווים בנפיחות וגזים. נגרמים עקב מעי רגיזעצירות ולעתים עקב חומציות יתר הגורמת לגזים במערכת העיכול היוצרים תחושת נפיחות וכאב.
כאבי בטן לאחר ניתוח קיצור קיבה – יכולים להיגרם עקב כל אחת מהסיבות הנ"ל וכן עקב דלקת שנוצרת באזור הניתוח.

הטיפול הקונבנציונאלי לצרבת
 מציע פתרונות אשר טובים לטווח קצר בלבד. נותנים "לוסק", "אומפרדקס" או תרופה אחרת המדכאת את חומציות הקיבה אך לא מונעת את הישנות הבעיה ולכן מטופלים רבים מוצאים עצמם תלויים בתרופות אלה שנים רבות. לאחרונה התגלה שתרופות אלו מנוונות את רירית הקיבה, כתוצאה מכך נפגמת יעילות העיכול ופרוק המזון, דבר הגורם לבחילות ולירידה בספיגה של B12 וברזל. המחקרים חדשים אפילו התגלה קשר לסרטן..כיוון
הטיפול בדלקת במקרים בהם מתגלה חיידק הליקובקטר כולל סידרה של טיפול אנטיביוטי המשלב שני סוגי אנטיביוטיקה במטרה לחסל ולהכחיד את החיידק. טיפול זה מצליח כ – 60% עד 70% אך פוגע בפלורת המעי התקינה (החיידקים הטובים). זאת על אף שכבר ידוע שחיידק ההליקובקטר חי וקיים בצורה טבעית במערכת העיכול אך מתיישב ומתרבה בקיבה במקרים שכבר קיימת פגיעה ברירית הקיבה. דבר הנפוץ בדרך כלל אצל אנשים הסובלים מלחץ נפשי ותזונה לקויה.

הגורמים לכאבי בטן וצרבת עלפי הרפואה הסינית: 

"פלישה של אנרגיית הכבד לקיבה": זוהי הסיבה הנפוצה ביותר, זרימת האנרגיה של הכבד נחסמת עקב מצבים נפשיים כגון: לחץ, מתח, כעס או עצבנות המשבשים את זרימת האנרגיה התקינה במערכת העיכול ככלל ובקיבה בפרט – גורמים לאנרגיה לזרום מעלה במקום מטה = צרבת ולהחסם = כאבי בטן, נפיחות וגזים- מעי רגיז.

הטיפול בכאבי בטן וצרבת ברפואה הסינית:
 
כולל: דיקור, צמחים סיניים וייעוץ תזונתי העוזרים לפתוח את החסימות האנרגטיות, מסייעים בפעולת העיכול, מאזנים את חומציות הקיבה, מזינים/מחדשים את רירית הקיבה והכי חשוב מרגיעים את הנפש.
בשילוב עם הטיפול ברפואה הסינית אני מלמדת את מטופלי תרגילי הרפיה וממליצה בחום לתרגלם יום- יום ולהשתלב בחוג טאיצ'י, יוגה, צ'י גונג או לפחות לעשות הליכה בטבע.

המלצות להקלת כאבי בטן וצרבת
  • להימנע מאוכל המתובל חריף או מטוגן עם הרבה שמן
  • עדיפות לאוכל מבושל ונוטה לתפל- מעט תבלינים.
  • להימנע ממזונות חומציים: במיוחד חציל, פלפל ירוק, פירות הדר, עגבניות
  • לאכול שקדים שהושרו במים חמים וקולפו.
  • פפאיה – יש בה אנזימי עיכול העוזרים לעיכול ולהפחתת דלקת ברירית הקיבה.
    מומלץ לאכול כל בוקר על בטן ריקה.
  • לבן/ אשל+ כוסמת.
  • פרוביוטיקה
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות