רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דיקור סיני – הסבר מדעי ומחקר

מאז שנות השבעים- תקופה בה נפוצה האקופונטורה בעולם המערבי, נעשתה עבודה מדעית רחבה שבדקה את המנגנונים הפיזיולוגיים בהם עובד הדיקור. רוב המחקרים התמקדו ביכולת הדיקור להקלת כאב. בהתחלה סברו שהדיקור משפיע בגלל האמונה בו (אפקט פלצבו), וכי אינו מביא לשינוי ביולוגי בגוף. אך, מחקרים בבעלי חיים בהם לא מתקיים אפקט הפלצבו הוכיחו אחרת לגמרי: הדיקור אכן הביא להקלת כאב. יותר מכך, במחקרים משולבים עם תרופות נמצא כי תרופות מסוימות הצליחו לנגוד את פעילות הדיקור, בעוד שהדיקור הצליח לעכב את פעילותן של תרופות אחרות. מחקרים אלה לדעת החוקרים, מציינים כי קיימת השפעה ביולוגית ממשית של הדיקור הסיני בהקלת כאב.

כיצד מצליחה מחט קטנטנה, שאינה מחדירה לגוף שום תרופה, לשכך כאב?
כאשר מחט אקופונקטורה מוחדרת אל נקודת הדיקור, קיים גירוי לסיבי עצב השולחים אותות חשמליים אל חוט השדרה. שם תאים ייחודיים משחררים חומרים כימיים הקרויים אנדורפינים (דוגמת אנקפאלינים ודינורפינים) המעכבים אותות כאב.  נוסף על ההשפעה בחוט השדרה, האותות העצביים הנגרמים באמצעות החדרת מחט הדיקור מועברים גם אל אזורים מוחיים המשחררים עוד אנדורפינים. הדיקור גורם גם לשחרור של חומר הקרוי ביטא-אנדורפין יחד עם הורמון ה-ACTH. חומרים אלה משתחררים מבלוטת האצטרובל במוח אל זרם הדם ואל הנוזל הנע סביב המוח וחוט השדרה. האנדורפינים גורמים להקלת כאב בעוד שההורמון ACTH מפעיל את בלוטת יותרת הכליה (האדרנל) לשחרר את החומר הסטרואידי קורטיזול, שאחראי על פעולות הנוגדות דלקת בגוף. התוצאה הסופית של הפעילות הביולוגית הכוללת הוא הקלת כאב, פעילות נוגדת דלקת ותחושה כללית טובה יותר של המטופל. במחקר אחר הוכחה השפעתה של נקודה ברגל על עליה בספירת התאים הלבנים משמע חיזוק המערכת החיסונית.דיקור וחימום נקודה אחרת הראה עליה בספירת התאים האדומים.


מאמר במגזין מנטה: הדיקור הסיני: לפעמים זה עוזר יותר מטיפול קונבנציונאלי
:

אנשים ורופאים רבים מעלים ספקות לגבי יעילות הטיפול בדיקור וטוענים שזה שטויות וש"הכול בראש", עם זאת ישנם הרבה מחקרים מדעיים המוכיחים אחרת – לא רק שדיקור סיני עובד, פעמים רבות הוא יעיל ומוצלח יותר מכל טיפול קונבנציונאלי. כיצד מצליחה מחט זעירה, שלא מחדירה לגוף שום חומר רפואי, לשכך כאבים, לרפא דלקות ולעזור ליולדות? לאט ובזהירות.. למאמר המלא

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
גניה- כאב מקרין מישבן לרגל

29/10/18- היי, רציתי לומר לך תודה! אתמול חוללת נס עם הרגל שלי..היום אני הולכת רגיל!!

שני – פוריות

4/09/18- הבטא יצאה 407, את פשוט קוסמת!!! תודה!! אני כל כך מתרגשת!! הכל בזכותך!!!

מיטל- כאב במפסעה ובצקות

30/08/18- היי מולי, אני בשבוע 28, המפשעה כמעט לא מורגשת והבצקות פשוט נעלמו!! והכל בזכות הטיפול שלך!! רב תודות!!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות