רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דלקת אוזניים

דלקת חריפה של האוזן התיכונה – היא דלקת אקוטית, הנגרמת כתוצאה מזיהום חיידקי או נגיפי התוקף את האוזן התיכונה. דלקת מסוג זה יכולה להתפתח בכל גיל, אך היא שכיחה ביותר אצל ילדים מגיל 3 חודשים עד 4 שנים. בעיקר אצל ילדים שמערכת החיסון שלהם עדיין לא חזקה מספיק להתמודד עם חיידקים הנמצאים באוויר או בבריכת השחייה. בדרך כלל מחלה זו מתפתחת לאחר התקררות או שפעת ארוכה. זיהום עלול להגיע מהגרון אל האוזן דרך חצוצרת השמע, או דרך זרימת הדם. בחלק גדול מהמקרים מקור הדלקת יהיה חיידקי אך אין לקבוע זו ללא ספירת דם ומשטח אוזן. התסמינים הנפוצים לדלקת זו כוללים כאב אוזניים חזק ובלתי פוסק, כאב בזמן נגיעה באוזן, אובדן שמיעה זמני, לעיתים סחרחורות, בחילות, הקאות, שלשולים וחום גבוה. במידה ומתפתח קרע בעור התוף תופיע הפרשה דמית, נוזלית ולבסוף מוגלתית. סיבוכים של דלקת מסוג זה כוללים זיהום של העצמות באזור, שיתוק פנים, אובדן שמיעה, דלקת קרום המוח וכיבים במוח.
הטיפול הקונבנציונאלי כולל אנטיביוטיקה (לאחר משטח אוזן המאשר המצאות חיידקית) וטיפות לטיפול בדלקת. במקרים קשים יותר הרופא יבצע ניקוב עור התוף במטרה לנקז נוזלים ומוגלה מהאוזן התיכונה. בחלק גדול מהמקרים הדלקת חוזרת פעם שנייה ושלישית ועלולה להפוך לדלקת אוזניים כרונית, אשר מטופלת תמיד באנטיביוטיקה. לטווח ארוך האנטיביוטיקה מזיקה ומחלישה את מערכת החיסון, מה שהופך לאחד הגורמים המקשים על החלמה ומגביר את הסיכויים להתערבות פולשנית. על מנת למנוע מצב זה יש צורך בטיפול מניעתי ומחזק של הרפואה הסינית.
דלקות אוזניים ברפואה הסינית: 
ברפואה הסינית האוזניים משויכות/ מושפעות מאנרגיית הכליות- הכליות אחראיות על "תמצית החיים" – המטען הגנטי/ תורשתי איתו אנו נולדים. ילדים עם מטען גנטי חלש כלומר מערכת חיסון חלשה, יסבלו יותר מדלקות אוזניים. תזונה לקויה – תזונה העשירה במוצרי חלב, מאכלים מטוגנים, ממתקים וכד' או חוסר בפעילות גופנית גם הם יכולים להחליש את מערכת החיסון של הילד.
הטיפול של הרפואה הסינית בדלקות אוזניים: 
כולל דיקור ו/או צמחי מרפא סיניים המחזקים את אנרגיית הכליות ואת מערכת החיסון, מייבשים את הנוזלים מהאוזניים ומרפאים את הדלקת. הטיפול יכול להועיל במקרים של זיהום חיידקי וגם במקרים של זיהום וויראלי. במקרים של דלקות אוזניים כרוניות בילדים אני משלבת טיפול מקומי באוזן על- ידי חימום עם נר אובי- נר שעווה בצורת קונוס ארוך שקצה אחד שלו מוכנס לאוזן וקצהו השני מודלק, החום שנוצר שואב את הנוזלים מהאוזן. במקרים רבים מספיקים מס' טיפולים כאלה בשילוב עם ייעוץ תזונתי על מנת לטפל ולמנוע את הישנות הדלקת.
* כמובן שבמקרים אקוטיים נעדיף לתת לרופא מומחה לנקז את הנוזלים מהאוזן, עם זאת רצוי במקביל להשתמש ברפואה הסינית על מנת לחזק את מערכת החיסון ולמנוע את הישנות המחלה
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
אלי- נזלת אלרגית

11/04/22- מעדכנת שיש הטבה עצומה מאז הטיפול אתמול, הנזלת פחתה משמעותית והסינוסים כבר לא כואבים! תודה רבה!!

לינת- שלפוחית רגיזה וכואבת

8/11/21- מאז הטיפולים שעשינו, השלפוחית נרגעה- לא תכוף, לא דחוף ולא כואב.

טל- דלקות שתן חוזרות

25/10/21- היי, מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מאז הדיקור אתמול!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות