רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

בריחת שתן – צניחת רחם, פרוסטטה מוגדלת

דליפת שתן וחמור מזה בריחת שתן בד"כ מופיעה במאמץ, בהתעטשות, בשיעול, או אצל נשים בהריון ולאחר לידה- עקב צניחת רחם, אצל גברים יש הסובלים מבריחת שתן בלילה- עקב פרוסטטה. זו היא בעיה מביכה ומייסרת שבד"כ מלווה בתכיפות ודחיפות שתן, לכן אנשים הסובלים מתופעות אלה נמנעים מפעילויות רבות וממקומות שאין שירותים קרובים או זמינים, רק מהחשש שידלוף/ יברח..כך נפגעת איכות חייהם עד מאד. הפתרונות הרפואיים המקובלים ברפואה הקונבנציונלית כוללים: ניתוחים כירורגיים לכריתת רחם/ פרוסטטה, הרמת שלפוחית השתן ועוד. ניתוחים אלה לא תמיד עוזרים ולעתים אף עושים נזק. הרפואה הסינית לעומת זאת, מציעה טיפול טבעי, לא פולשני וללא תופעות לוואי. לעדויות מטופלים ראה מידע מורחב.

המאמר מסביר את הסימפטומים והגורמים לבריחת שתן והטיפול הטבעי בעזרת דיקור סיני:

צניחת אברי האגן – צניחת רחם, צניחת שלפוחית השתן 
 הגורם הכי שכיח אצל נשים, הסימפטומים משתנים בהתאם לחומרת הצניחה וכוללים:

  • תחושת כובד באגן, כאב, לחץ ומשיכה כלפי מטה בבטן התחתונה.
  • תחושה של גוש בתוך הנרתיק
  • כאב בעת קיום יחסי מין
  • קשיים בהטלת שתן או קושי ביציאות
  • כאבי גב תחתון

בגיל צעיר עקב לידה קשה – יש נשים הסובלות מבריחת שתן לאחר שעברו לידה ארוכה וקשה, במהלכה נוצר לחץ ממושך על רצפת האגן. תופעה זו בד"כ עוברת אחרי מס' שבועות מעצמה.

בגיל מבוגר – עקב שינויים פיזיולוגים שונים בגיל הזהב חלה בהדרגה החלשות של שרירי סוגרי השופכה.

פרוסטטה מוגדלת – 
בלוטת הערמונית ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן, לכן הגדלתה מייצרת לחץ על השלפוחית ומשפיע על זרימת השתן ויכולת השליטה בסוגרים. ברוב המקרים הגורם העיקרי להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית הוא הגיל. במחקרים נמצא שהגדלה חלה באופן פיזיולוגי אצל הגבר כבר מגיל 50, אך מרבית הגברים חשים בתסמינים המעיקים רק בסביבות גיל 65.

ניתוחים – ישנם מקרים שבעקבות ניתוח כריתת הערמונית או ניתוח להוצאת הרחם ו/או השחלות נגרמת פגיעה בעצבים הקשורים לשלפוחית השתן, דבר המתבטא בבריחת ודליפת שתן.

הסבר על בריחת שתן עקב צניחת רצפת האגן על פי הרפואה הסינית
על פי הרפואה הסינית, צניחת של אברי ריצפת האגן- רחם, נרתיק, שלפוחית,  נגרמת כתוצאה מהחלשות של אנרגיית "המחמם התחתון"- המחמם התחתון הוא אזור אנרגתי הנמצא בבטן התחתונה וכולל את: הכליות, שלפוחית השתן אברי המין והרבייה- רחם, נרתיק, שחלות. בתקופת גיל הבלות חלה ירידה בפוריות ונחלשת אנרגיית המחמם התחתון.
סיבה נוספת היא חוסר של "אנרגיית המרכז". "אנרגיה המרכז" אחראית על תפקודן התקין של איברי הגוף ומיקומם. כאשר אנרגיה זו נמצאת בחוסר משמעותי ייתכן מצב של צניחת איבר כזה או אחר..
הסבר על בעיות בזרימת השתן עקב פרוסטטה מוגדלת- הרפואה הסינית מסבירה זאת כתקיעות של אנרגיה ודם ב"מחמם תחתון" – ראה הסבר לעיל.

טיפול טבעי בצניחת רחם ושלפוחית בעזרת דיקור סיני
במקרים של חוסר אנרגיה כמתואר לעיל נשתמש בנקודות דיקור, מוקסה וצמחי מרפא סיניים המזינים ומחזקים את "האנרגיה המרכזית" ומכוונים את זרימת האנרגיה כלפי מעלה. במקרים של פגיעה עצבית, נבחר נקודות דיקור העוזרות לשיקום העצב וחיזוק השלפוחית.

טיפול בדיקור סיני לפרוסטטה מוגדלת 
הטיפול כולל נקודות דיקור בשילוב עם מוקסה וצמחי מרפא סיניים העוזרים להניע זרימת דם ואנרגיה- לאזור הפרוסטטה על מנת לפתוח חסימות ולשחרר את הלחץ מעצבי השלפוחית.

המלצות לחיזוק רצפת האגן וסוגרי השופכה
פיזיותרפיה לרצפת האגן
לעשות עצירות בזמן מתן השתן- תוך כיווץ האנוס ופתח הנרתיק.
שתיית חליטות קינמון- מחזקת את אנרגיית הכליות ויכולת השלפוחית להחזיק שתן.

לסיכום מניסיוני
הטיפול בדיקור סיני בשילוב עם מוקסה, נמצא יעיל ביותר לטיפול בבעיות של בריחת שתן עקב צניחת אברי האגן, פרוסטטה מוגדלת ואפילו להורדת ערכי PSA. לצערי נשים וגברים רבים הסובלים מבעיות אלו אינם יודעים כלל על האפשרות של טיפול טבעי ולא פולשני. מי שאכן מגיע לטיפול מופתע מאד מהתוצאות..

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות