רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דיקור סיני

דיקור סיני – טיפול אלטרנטיבי בעזרת מחטים
"הדיקור עובד כמו קסם"..אמרה לימור – מטופלת בת 42 שניסתה להיכנס להריון במשך 4 שנים ללא הצלחה, למרות טיפולי הפוריות. ובעזרת הטיפול בדיקור סיני הרתה.
הדיקור העלים את כאבי הראש/מיגרנה הנוראיים מהם סבלתי במהלך ההריון וחזרה לי היכולת לתפקד..הוסיפה תמי במכתבה.
תודה על העזרה המשמעותית בגלי החום הקשים ובחוסר האיזון ההורמונלי והמערכתי שנגרמו עקב הטיפולים בסרטן שד..כתבה קורן. הדיקור הסיני הציל אותי מניתוח כריתת רחם..כתבה דינה – שסבלה מבריחת שתן עקב צניחת רצפת האגן.
להמשך קריאה על מקרים שונים שטופלו בהצלחה בדיקור סיני ולהמלצות מטופלים ראה מידע מורחב.

מהו דיקור סיני? כיצד זה עובד?
הדיקור הסיני או אקופונקטורה – כפי שמוכר בשמו המערבי, החל להתפתח בסין, כחלק משיטות הטיפול של הרפואה הסינית, לפני כ-3000 שנה. כיום נפוץ מאד שימושו בכל העולם. מהדיקור המסורתי התפתחו שיטות טיפול שונות כמו: דיקור יפני, דיקור קוריאני, דיקור באוזן, שיאצו, טווינה ועוד.
מטופלים רבים שואלים: מה יש במחטים האלו?..ואני מסבירה: המחט לא מחדירה שום דבר לגוף, בדיקור הסיני משתמשים במחטים דקות על מנת לגרות נקודות שונות בגוף שהן בעצם מרכזי אנרגיה – משמע מרכזי תאי עצב. גירוי עצבי זה מעורר ומשפר את היכולת הטבעית של הגוף לטפל בעצמו ועוזר לווסת תפקודי מערכות שונות בגוף.
במחקרים שונים גילו שדיקור סיני גורם לשחרור של אנדורפינים המסייעים לשיכוך כאב, העלאת סרוטונין העוזר לשיפור מצב הרוח וקורטיזול שמטפל בדלקות. להסבר מדעי מורחב קרא עוד.
תיאורית המרידיאנים:
על פי הרפואה הסינית העתיקה קיימים בגוף 12 מרדיאנים- ערוצי זרימת אנרגיה עיקריים ועוד 8 מרדיאנים מיוחדים, לאורכם פזורות כ- 3611 נקודות דיקור אשר דרך זרימת האנרגיה והדם בגופנו, משפיעות על תפקודי האיברים ומערכות הגוף. הסברים מדעיים מקבילים מערכת אנרגתית זו למערכת העצבית. כפי שמתקיים מעגל חשמלי להפעלת האור והחשמל בביתנו, כך גם מתקיימים מעגלים חשמליים בגופנו. כמו שקורה כאשר יש קצר חשמלי בביתנו לא נוכל להדליק את האור, כך מנקודת מבטה של הרפואה הסינית כאב או מחלה הם תוצאה של קצר- חסימה בזרימת האנרגיה התקינה בערוצים שבגופנו. כאב יופיע באזור שנחסם. הסיבות לחסימה יכולות לנבוע ממקורות שונים כמו: סטרס, כעס, חשיפה לקור(כולל מזגן), טראומה- נפשית או פיזית, מכה/נפילה, תזונה לא נכונה ועוד. שחרור החסימה האנרגטית בעזרת הדיקור מעלים את הכאב, במקרה של בעיה מקומית, ו/או עוזר לגוף לחזור לאיזון במקרה של בעיה מערכתית.
קובץ מאמרים ומחקרים בנושא דיקור סיני ראה מידע מורחב.

כיצד מצליחה מחט זעירה, שלא מחדירה לגוף שום תרופה, להפיג כאב?
דיקור סיני הוכח כמצטיין בשיכוך כאבים שונים, כאב אקוטי וכרוני. במיוחד כאבי גב, צוואר ופרקים, כאבי שרירים וכאבי ראש. גירוי המחטים בנקודות מסוימות על גוף האדם משפיע דרך מערכת העצבים על ההעברה של אותות הכאב למוח, גורם לשחרור של אנדורפינים המסייעים לשיכוך כאב, הפחתת מתח וחרדה. במקביל גירוי עצבי זה משפר את זרימת הדם לאזור הפגוע תורם לריפוי הדלקת ו/או שיקום הרקמה הפגועה. לפי הצורך ניתן לשלב עם הדיקור סטימולציה חשמלית- אלקטרו אקופונקטורה או חימום ע"י מוקסהמאמר מורחב על טיפול בכאב בעזרת דיקור סיני קרא עוד

האם הטיפול בדיקור סיני יכול להזיק? 
בטיחות הטיפול: המחטים המשמשות כיום לטיפולי אקופונקטורה – דיקור סיני, עשויות פלדת אל חלד בגדלים ואורכים שונים. המחטים הן סטריליות וחד פעמיות, לפיכך אין כל סיכון להעברת מחלות ממטופל למטופל. בשונה ממחטים  לזריקות או לעירוי, מחטים אלה אינן חלולות והקצה שלהן אינו מחודד. כמו בכל שיטת טיפול הטיפול בדיקור בטוח ביותר בידיו של מטפל מקצועי ומנוסה. לימודים ברפואה סינית והסמכה של מטפל אורכת כ- 4 שנים במהלכה הוא לומד אנטומיה, פיזיולוגיה, מפת נקודות הדיקור ותפקודן ואף עובר סטאז’ במהלכו הוא מתנסה בטיפול בחולים שונים. מעבר לכך הדיקור כיום נמצא בשימוש נרחב בבתי חולים, בקופ"ח המשלימה – מכבי, כללית דבר שלא היה מתאפשר אם לא היה מספיק בטיחותי.

האם דיקור סיני כואב?

מחטי הדיקור הסיני הן כה דקות עד כי ניתן להחדירן לתוך חלל שבמחט זריקה רגילה. לפיכך, הטיפול בדיקור אינו כואב, עם זאת חלק מהמטופלים עשויים לחוש דקירה קלה או עקצוץ קל בעת החדרת המחט ולאחריה תחושה של לחץ, חום או זרימה באזור הדיקור למשך מס' שניות. במהלך הטיפול התחושה הולכת ופוחתת ומתחלפת בתחושת רוגע ושלווה.
כיצד לבחור מטפל מומלץ בדיקור?
ראה מאמר מורחב.
מחיר דיקור סיני ולשאלות ותשובות נוספות
קרא עוד.
לסיכום
הדיקור הסיני נחשב לשיטת הריפוי האלטרנטיבית הנפוצה ביותר בעולם, כיוון שהוא מטפל ביעילות רבה במחלות רבות ומגוונות ואין לו תופעות לוואי שבד"כ בלוות לשימוש בתרופות שונות. בנוסף מכיוון ששיטת הטיפול ברפואה הסינית היא הוליסטית, מלבד הטיפול בבעיות פיזיות יש לו גם השפעה מאזנת ומטיבה על הגוף והנפש ככלל.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות