רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

Please leave this field empty.
תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

דיקור סיני

דיקור סיני: זה עובד כמו קסם

"הדיקור עובד כמו קסם" – אמרה הדס – מטופלת שניסתה להכנס להריון ללא הצלחה במשך שנה ובעזרת הדיקור הסיני הרתה.
הדיקור הסיני העלים את כאבי הראש הנוראיים מהם סבלתי במהלך ההריון, וניתנה לי היכולת להנות מההריון..הוסיפה תמי במכתבה.
לולא הדיקור הייתי מאושפזת בבי"ח בגלל הבחילות הקשות שתקפו אותי בתחילת ההריון..הודתה דנה.
הדיקור הסיני הציל אותי מניתוח כריתת רחם, כתבה דינה- שסבלה מבריחת שתן עקב צניחת קיר ווגינאלי.
להמשך קריאה על מקרים שטופלו בהצלחה בדיקור סיני ולהמלצות מטופלים.

דיקור סיני משמש פתרון יעיל לבעיות פוריות בנשים ובגברים
…  קרא עוד על דיקור סיני ופוריות

מהו דיקור סיני – תיאוריית המרידיאנים

הדיקור הסיני או אקופונקטורה- כפי שמוכר בשמו המערבי, החל להתפתח בסין לפני כ-3000 שנה וכיום נפוץ שימושו בכל העולם. על פי הרפואה הסינית העתיקה קיימים בגוף 12 מרדיאנים- ערוצי זרימת אנרגיה עיקריים ועוד 8 מרדיאנים מיוחדים, לאורכם פזורות כ- 3611 נקודות דיקור אשר דרך זרימת האנרגיה והדם בגופנו, משפיעות על תפקודי האיברים ומערכות הגוף. הסברים מדעיים מקבילים מערכת אנרגתית זו למערכת העצבית. כפי שמתקיים מעגל חשמלי להפעלת האור והחשמל בביתנו, כך גם מתקיימים מעגלים חשמליים בגופנו.וכמו שקורה כאשר יש קצר חשמלי בביתנו לא נוכל להדליק את האור, כךמנקודת מבטה של הרפואה הסינית כאב או מחלה הינם תוצאה של קצר- חסימה בזרימת האנרגיה התקינה בערוצים שבגופנו. כאב יופיע באזור שנחסם. הסיבות לחסימה יכולות לנבוע ממקורות שונים כמו: סטרס, כעס, חשיפה לקור(כולל מזגן), טראומה- נפשית או פיזית, מכה/נפילה, תזונה לא נכונה ועוד. שחרור החסימה האנרגטית על-ידי הדיקור מעלים את הכאב- במקרה של בעיה מקומית ו/או עוזר לאזן את הבעיה המערכתית. שחרור חסימות והאיזון המערכתי נעשה על-ידי דיקור וצמחי מרפא סיניים.

דיקור סיני כיצד זה עובד
לא אחת שואלים אותי: מה יש במחטים האלו? ואני מסבירה: המחט לא מחדירה שום דבר לגוף, בדיקור הסיני משתמשים במחטים מאד דקות כדי לגרות נקודות שונות שהן בעצם מרכזי אנרגיה בגוף, הכוונה למרכזי/תאי עצב, גירוי עצבי זה מעורר ומשפר את היכולת הטבעית של הגוף לטפל בעצמו. הדיקור עוזר לווסת תפקודי מערכות שונות בגוף, כמוכן יש לו השפעה מרגיעה ושיכוך כאב. לפי הצורך אני משלבת עם הדיקור סטימולציה חשמלית- אלקטרו אקופונקטורה או חימום ע"י מוקסהכיצד מצליחה מחט זעירה, שלא מחדירה לגוף שום תרופה, להפיג כאב?..להסבר מדעי על דרך הריפוי של דיקור סיני בגישה מערבית קרא עוד

דיקור סיני לטיפול בכאב
דיקור סיני הוכח כמצטיין בשיכוך כאבים שונים, כאב אקוטי וכרוני. במיוחד כאבי גב, צוואר ופרקים, כאבי שרירים וכאבי ראש. גירוי המחטים בנקודות מסוימות על גוף האדם משפיע על ההעברה של אותות הכאב למוח. במקביל גירוי עצבי זה משפר את זרימת הדם לאיזור הפגוע ותורם לריפוי הדלקת ו/או שיקום הרקמה הפגועה. למידע נרחב על טיפול בדיקור לכאב קרא עוד

האם הטיפול בדיקור סיני בטיחותי?
המחטים המשמשות כיום לטיפולי אקופונקטורה – דיקור סיני, עשויות פלדת אל חלד בגדלים ואורכים שונים. המחטים הן סטריליות וחד פעמיות, לפיכך אין כל סיכון להעברת מחלות ממטופל למטופל. בשונה ממחטים  לזריקות או לעירוי, מחטים אלה אינן חלולות והקצה שלהן אינו מחודד. כמו בכל שיטת טיפול הטיפול בדיקור בטוח ביותר בידיו של מטפל מקצועי ומנוסה. אורך הסמכתו של המטפל אורכת כ- 4 שנים במהלכה הוא לומד אנטומיה, פיזיולוגיה, מיקום מדויק של הנקודות ותפקודן ואף עובר סטאז’ במהלכו הוא מטפל במטופלים. לעיתים נדירות ישנן תופעות לוואי כגון כאב או עקצוץ מקומי החולף תוך מספר שניות. בסקירה בנושא בטיחות הדיקור שפורסמה במגזין British Medical Journal נמצא כי מתוך 30,000 טיפולי דיקור, נרשם שיעור נמוך של 42 איש (0.14%) שסבלו מתופעות לוואי קלות, שלא הצריכו טיפול רפואי וחלפו תוך פרק זמן קצר.

האם דיקור סיני כואב?

מחטי הדיקור הסיני הן כה דקות עד כי ניתן להחדירן לתוך חלל שבמחט זריקה רגילה. לפיכך, הטיפול בדיקור אינו כואב, עם זאת חלק מהמטופלים עשויים לחוש דקירה קלה או עקצוץ קל בעת החדרת המחט ולאחריה תחושה של לחץ, חום או זרימה באזור הדיקור. במהלך הטיפול התחושה הולכת ופוחתת ומתחלפת בתחושת רוגע ושלווה.

לשאלות ותשובות נוספות על דיקור סיני
קרא עוד

מאמרים ומחקרים בנושא דיקור סיני
קרא עוד
התייעצות עם מומחה
Please leave this field empty.

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
מרי – קושי להיכנס להריון

18/06/17- היי, אני לא מאמינה!!..זה הצליח לנו..אני בהריון!!..אין עלייך!!

חגית – בחילות הריון

12/06/17- הי מולי. אחרי הטיפול הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב..תודה גדולה (:

רונה – כאבי ראש/מיגרנה

11/05/17- היי מולי, מעדכנת שכמעט ולא כואב הראש כלל!!..תודה רבה!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות