רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

אי סדירות מחזור – הקדמה, איחור או הפסקת הוסת

מהם הגורמים לאי סדירות מחזור
וסת סדירה מגיעה באופן סדיר אחת ל 28-30 יום, כאשר הוסת מקדימה, מאחרת או פעם מקדימה פעם מאחרת,  זה נחשב אי סדירות. פחות שכיח, אך ישנם גם מקרים שהמחזור מגיע יותר מפעם בחודש. או נעלם למס' חודשים. מה שנקרא אמנוריאה – אל-וסת.
הפרעות בסדירות המחזור החודשי פעמים רבות גורמות לקושי להיכנס להריון ונכללות בבעיות פוריות.

הסיבות לאל וסת ואי סדירות מחזור: 

  • הפסקת גלולות למניעת הריון – לאחר תקופת לקיחה ממושכת.
  • שחלות פוליציסטיות – אחת הסיבות השכיחות לאי סדירות הוסת.
  • חוסר איזון של בלוטת התריס.
  • פעילות גופנית אינטנסיבית.
  • מנופאוזה – ירידה ברזרבה ואיכות הביציות בשחלות.
  • הפרעות של ההיפותלמוס – בלוטת יותרת המוח – האחראית על הפרשת הורמונים שקשורים לביוץ ומחזור. בד"כ מושפעת מסטרס – עקב שינויים משמעותיים בחיים, לדוגמה מעבר מארץ לארץ, התגייסות לצבא.
  • הפרעה נפשית כמו דיכאון או אנורקסיה נרבוזה.
הגורמים לאי סדירות מחזור על פי הרפואה הסינית:
חסימות באנרגיית הכבד: כלומר חסימות בזרימת האנרגיה במרידיאן – ערוץ האנרגיה – של הכבד. מרידיאן זה עובר בין השאר באזור הבטן התחתונה – הרחם והשחלות. כאשר נוצרת חסימה באנרגיית הכבד, אנרגיה ודם לא זורמים בחופשיות לאזורי הגוף בהם עובר המרידיאן- ביניהם הרחם והשחלות. משום כך מתעכב/מאחר המחזור. חסימות באנרגיית הכבד נוצרות עקב: לחץ, מתח, כעס, עצבנות, גלולות למניעת הריון וחוסר דם – אנמיה – איכות הדם וכמותו חשובים לזרימה תקינה של אנרגיית הכבד.
חולשה באנרגיית הכליות: הכליות ברפואה הסינית אחראיות על עיקר הפעילות ההורמונאלית של האישה. חולשה באנרגיית הכליות יכולה להתבטא בחוסר איזון הורמונאלי הגורם לאי סדירות מחזור, משך מחזור שונה מהרגיל (ארוך או קצר יותר מהממוצע),  במקרים רבים גם תמצא תת פעילות ברמה זו או אחרת של בלוטת התריס. חולשה באנרגיית הכליות עשויה להתבטא גם בתכיפות שתןכאבי גב ו/או ברכיים, רגישות לקור, חולשה של מערכת החיסון, עייפות, ועוד. 
קור וסטגנציה ברחם: קור וחסימות בזרימת הדם ברחם מתבטאים בראש ובראשונה בכאבי מחזור קשים הנובעים מתקיעות דם, הכאבים הם ממוקדים וחדים בבטן התחתונה או בגב ומופיעים עם תחילת הדימום. סימנים נוספים יכולים לכלול קרישי דם מרובים בווסת, קור בגפיים תחתונות או בכפות הרגליים בלבד. כאבי ראש ועיניים, כאבים בעת קיום יחסי מין.  קור זה נובע בד"כ מחסימות בזרימת האנרגיה והדם ו/או חוסר באנרגיית הכליות. 
הצטברות לחות וליחה במחמם תחתון: לחות וליחה – בשפת הרפואה הסינית משמע חומרים וגורמים הקיימים בצורה טבעית בגופנו, שכאשר מצטברים באזור מסוים בצורה עודפת עלולים לשבש תהליכים ביולוגים רבים. הם מכבידים, ממסכים ומאטים תהליכים- בכללם סדירות המחזור. מחמם תחתון – משמע מערכת אנרגטית האחראית על תפקוד מערכות ואיברים הנמצאים בבטן התחתונה כגון: איברי המין והרבייה, דרכי השתן וכד'. בהקשר לאי סדירות מחזור "עודף לחות וליחה במחמם תחתון" מתבטא בתסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCO), תגובת יתר שחלתית, הידבקויות ברחם ובחצוצרות,  פטריה וגינאלית, זיהומים שונים בדרכי השתן ועודף משקל.

הטיפול הסיני באי סדירות מחזור: 

הטיפול הסיני כולל: דיקור, מוקסה וצמחי מרפא. בהתאם לאבחון ולגורם נבחר נקודות דיקור וצמחים העוזרים לפתיחת החסימות האנרגטיות – הנעת אנרגיה לאזור הרחם והשחלות, חיזוק אנרגיית הכליות – איזון הורמונלי, חימום הרחם, ניקוז לחות וליחה ממחמם תחתון ומניעת הצטברותם בגופנו. כמוכן הדיקור תורם להפחתת סטרס ורגיעה.
לסיכום טיפים והמלצות
מכיוון שאחת הסיבות העיקריות לאי סדירות מחזור היא לחץ וסטרס, מלבד הטיפול שתורם מאד לרגיעה, אני מלמדת את מטופלי שיטות ודרכים שיעזרו להן לשמור על איזון נפשי ורוגע.
– יש הטוענים ששיח אברהם עוזר להסדרת המחזור, בפועל כמו כל דבר..יש שזה עוזר להן ויש שלא.
מניסיוני צריך לבחון כל מקרה לגופו ולהתאים לו את הטיפול הנדרש כפי שתיארתי לעיל. כאשר נפתרת הבעיה מהשורש מגיע המחזור וממשיך להגיע בצורה סדירה גם בחודשים הבאים אחריו.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
אלי- נזלת אלרגית

11/04/22- מעדכנת שיש הטבה עצומה מאז הטיפול אתמול, הנזלת פחתה משמעותית והסינוסים כבר לא כואבים! תודה רבה!!

לינת- שלפוחית רגיזה וכואבת

8/11/21- מאז הטיפולים שעשינו, השלפוחית נרגעה- לא תכוף, לא דחוף ולא כואב.

טל- דלקות שתן חוזרות

25/10/21- היי, מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מאז הדיקור אתמול!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות