רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט בעיות רפואיות התייעץ עם מומחה התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

השמנת יתר – עודף משקל – הפרעות אכילה

הרגלי אכילה, עודף משקללהוריד במשקל בעזרת דיקור סיני
עודף משקל והשמנת יתר הם תוצאה של הצטברות שומן בגוף, מצב שפעמים רבות גורם  לעלייה ברמות הכולסטרול והסוכר בדם.
השמנה היא תופעה של החיים ותרבות הצריכה המודרניים. האדם הקדמון לא סבל מעודף משקל מכיוון שצרך מזון בריא- מהטבע, לא מתועש ועשיר בקלוריות כמו בימינו. ברפואה הסינית ובתרבות הצריכה של הסינים שמים דגש רב על תזונה והרגלי אכילה בריאים ומאוזנים. כאשר יוצאים מאיזון- עקב אכילת יתר או שיבוש בחילוף החומרים, נעזרים בדיקור סיני להפחתת תיאבון ולשפר את המטאבוליזם.

הסיבות להשמנת יתר
  • צריכת אנרגיה מרובה יחסית לשריפת האנרגיה- אכילת יתר ו/או צריכת מזונות עתירי סוכר=אנרגיה, לעומת פעילות גופנית.
  • הפרעות אכילה- הפרעות רגשיות שונות כגון: מתח/לחץ, חרדה, דיכאון משפיעות על הרבה אנשים באכילה מפצה: אכילת יתר, אכילה בולמית, צורך למתוקים, חטיפים וכדומה.
  • הפרעות הורמונליות- במיוחד של ההורמון לפטין- המיוצר בתאי השומן ואמור לסמן למוח על שובע. עלול להיגרם עקב טיפולי פוריות ונטילת הורמונים.
  • גנטיקה – נמצא כי גנים מסוימים עלולים להפריע לקליטת הורמון ה לפטין בבלוטת ההיפותלמוס במוח. גנים אלו יכולים לעבור בתורשה.
  • הסרת גידול מהמוח עלולה לפגוע בהיפותלמוס.
  • רמת האינסולין בגופנו – האינסולין הוא הורמון אנבולי השומר באדיקות רבה גם על רקמת השומן בגוף ואינו מאפשר את ניצול השומן כאנרגיה. לפיכך, רמה גבוהה של אינסולין בדם מקשה על ירידה במשקל.
  • הריון.

מה הסכנות בהשמנת יתר
עודף משקל וכולסטרול גבוה מהווים סיכון למחלות שונות, בעיקר למחלות לב, יתר לחץ דם וסכרת.
השמנת יתר גורמת להכבדה על פעילות הלב, שקיעת חומרים שומניים בדפנות העורקים והורידים, הקשחתם וסתימתם. במחקרים ‏‏ הוכח כי השמנת יתר מהווה גורם סיכון לסרטן השד.

איך הסינים נשארים רזים?..מה הסוד שלהם..

שילוב של הרגלי אכילה, צריכה וכמובן גנטיקה..
הסינים צורכים כמות מעטה של בשר אדום, הרבה ירקות- אותם מכינים בעיקר במוקפץ- הירקות עוברים טיגון/בישול מהיר ולכן לא מאבדים את הסיבים אשר עוזרים לעיכול. כמוכן מרבים הסינים בשתייה של תה ירוק- העוזר להפחתת כולסטרול.

הטיפול בהשמנת יתר בעזרת רפואה סינית

ברפואה הסינית קיימות שלוש שיטות עיקריות להתמודדות עם ההשמנה:
  • דיקור באוזן – מחטים קטנטנות המחוברות למדבקה אותן מצמידים לנקודות מסוימות בגלגל האוזן, לנקודות אלה השפעה של הרגעה והפחתת התיאבון.
  • דיקור מערכתי – נעשה באיזורים שונים בגוף, מטרתו לחזק את מערכת העיכול, לשפר חילוף חומרים, להפיג סטרס ועל ידי כך להביא להפחתת הצורך למתוק/פחמימה/נישנוש.
  • צמחי מרפא סיניים – העוזרים לשיפור חילוף חומרים והפחתת כולסטרול..
כמובן שניתן לשלב בין שלושת השיטות ולא פחות חשוב לשלב עם יעוץ תזונתי. הדגש ברפואה הסינית הוא להתאים את הטיפול אישית לכל אדם לפי מצבו כמתואר להלן.

הסיבות להשמנה על פי הרפואה הסינית, הטיפול בהן והמלצות תזונה
חוסר אנרגיה של הטחול: משמעו, ברפואה הסינית, הפרעות מטבוליות שונות הגורמות לכך שהמזון לא מעוכל כראוי, הגוף לא מצליח להיפטר מעודפי המזון= אנרגיה ולכן צובר יותר שומנים. מצב זה יתבטא בתחושת כבדות, עייפות ונפיחות לאחר ארוחה, קושי לרדת במשקל ויתכן שישליך גם על חוסר אנרגיה כללי. עקרון הטיפול במצב זה יהיה לחזק את אנרגיית הטחול בעזרת דיקור, צמחים ותזונה מותאמת: מזון המשפר את תפקוד הטחול, מסייע לעיכול, מונע גזים וכאבי בטן. לדוגמא: פירות כמו פפאיה- בעלת אנזימי עיכול עוזרים לעיכול. השריית קטניות במים לפני בישולם מפחיתה תגובה של גזים, חליטת זרעי שומר עוזרת להפגת נפיחות וגזים.
חולשה של אנרגית הכליות והטחול: מתבטא בהשמנה מהירה, ותופעות כגון: רגלים נפוחות, שלשולים ועייפות כרונית, הנגרמים כתוצאה מקור בכליות ובטחול. הטיפול במקרה זה ישלב בנוסף לדיקור חימום בעזרת מוקסה או מנורה. נתאים צמחים אשר מחזקים ומחממים את הכליות והטחול. במקביל נמליץ על מזון מחמם – מזון מתובל בחריפות קלה (קארי, זנגוויל) ולהימנע ממזון לא מבושל, משקאות/מאכלים קרים/קפואים, חלב ומוצריו, בוטנים, מזון מתועש ותוספים מלאכותיים רבים המעוררים עוד יותר ייצור של לחות וליחה.
חוסר יין בקיבה: זהו מצב של פגיעה ברירית הקיבה-יכול להגרם עקב אי סדירות בארוחות(אנשים הפוסחים על אר' הבוקר) או סטרס מתמשך, הגורמים לגירוי יתר של מיצי הקיבה הפוגעים בקיבה עצמה ואף עלולים לגרום לחום- דלקת בקיבה. מתבטא בתחושת רעב/ אי נוחות מתמשכת הגורמת לאכילת יתר. מצב זה עלול לגרום גם לתופעות לא נעימות כמו צרבות ועצירות. לצורך הטיפול במקרה זה נבחר נקודות דיקור וצמחים העוזרים לקירור ושיקום רירית הקיבה והפחתת התיאבון. מומלץ להימנע ממזונות חריפים או או מתובלים מאד, מזונות המגרים את מיצי העיכול כגון: חציל, ירקות מוחמצים במלח או חומץ, תפוזים, חטיפים מלוחים/מתובלים ולהעדיף במקומם מזון קר- מייצר נוזלים, שאינו מייבש כגון: דגים, אבטיח, אגס, בננה, מלון, אפרסק, ענבים, תות שדה. משקאות מקררים- כגון חליטת מנטה.

מחקר על יעילות הדיקור באוזן להפחתת משקל

received 5 auricular acupuncture points: shenmen, spleen, stomach, hunger, למאמר


לסיכום
כ- 90% מהאנשים שעושים דיאטות חריפות יורדים מהר, אך לא מצליחים לשמור על המשקל אחרי הדיאטה ואף מעלים יותר מאשר הורידו.  ברפואה הסינית לא דוגלים בדיאטות חריפות/קיצוניות אלא באיזון של מערכת העיכול ושיפור חילוף החומרים על מנת להביא לירידה הדרגתית ושמירה על המשקל הנכון בעזרת אורח חיים בריא- הכולל תזונה ופעילות גופנית.

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
אלי- נזלת אלרגית

11/04/22- מעדכנת שיש הטבה עצומה מאז הטיפול אתמול, הנזלת פחתה משמעותית והסינוסים כבר לא כואבים! תודה רבה!!

לינת- שלפוחית רגיזה וכואבת

8/11/21- מאז הטיפולים שעשינו, השלפוחית נרגעה- לא תכוף, לא דחוף ולא כואב.

טל- דלקות שתן חוזרות

25/10/21- היי, מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מאז הדיקור אתמול!

לכל המסרונים
טיפים והמלצות