רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים ווצאפ התקשר 050-7903361
טלפון 050-7903361

גיל המעבר – דיקור סיני – טיפול טבעי ללא הורמונים

הגעת לגיל המעבר ואת סובלת מתסמינים של: גלי חום, הזעת יתר, הפרעות שינה, עייפות, יובש/ צריבה בנרתיק, דלקות שתן וחוסר חשק מיני. הרופאים ממהרים להציע הורמונים, חשוב שתדעי, יש גם מענה טבעי!!
הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי – ללא הורמונים, בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים.
הסבר, הדגמה ועדויות מניסיונן האישי של מטופלות שטופלו בדיקור סיני תוכלו לראות בסרטון הבא:


מהי מנופאוזה – Menopause?
מנופאוזה  המוכרת יותר בשם גיל המעבר היא שלב המעבר מתקופת הפוריות של האישה והגבר לתקופת הבלות – הפסקת הפוריות. גיל המעבר מורגש בעיקר אצל הנשים, גיל המעבר מתחיל בד"כ בגילאי 40 – 50 בהם האישה מפסיקה לקבל מחזור בצורה סדירה עקב ירידה בייצור והפרשת הורמוני המין הנקביים – האסטרוגן והפרוגסטרון. מאובחן על פי בדיקות הורמונליות ותסמינים.
 
תופעות גיל המעבר מאופיינות בתסמינים גופניים ונפשיים הכוללים:
 • מחזור לא סדיר/ הפסקת המחזור, דימומים קשים
 • גלי חום, הזעת יתר, הזעה בלילה
 • הפרעות שינה, עייפות, קושי להתרכז
 • נשירה/ הידלדלות שיער
 • מצבי רוח משתנים, דכדוך/ דיכאון
 • יובש/ צריבה/ כאב בנרתיק, ירידה בחשק המיני
 • בריחת שתן, צניחת רחם/ שלפוחית
 • דלקות חוזרות בדרכי השתן
 • בריחת סידן ואוסטאופורוזיס
 • עודף משקל – השמנה וקושי לרדת במשקל
 • כאבי ראש/ מיגרנה
מה גורם לתופעות גיל המעבר
שינויים הורמונליים: נובעים מירידה בתפקוד השחלות – יכולתן לייצר ולהפריש את הורמוני המין הנקביים – האסטרוגן והפרוגרסטרון. בהיעדר הורמונים אלו, חלים שינויים וירידה בתפקוד מערכות רבות בגוף. הפסקת/הפחתת ייצור הורמון האסטרוגן בגיל המעבר גורמת ל:
בריחת סידן – אצל 40% מהנשים. בריחת הסידן גורמת ל- אוסטיאופורוזיס – ירידה בצפיפות העצם והיחלשותה – היא הגורם העיקרי לשברים בקרב נשים לאחר גיל המעבר.
יובש/צריבה בנרתיק וכאב בקיום יחסים  הירידה ברמת האסטרוגן משפיעה על דופן הנרתיק: בלוטות הריר הולכות ונעלמות, הרירית מתייבשת והדופן נעשית דקה יותר. הפרשת הריר המסכך בנרתיק פוחתת, גם בעת גירוי מיני מה שגורם לכאב וסבל רב.
דלקות חוזרות בשלפוחית השתן  – כ- 15% מהנשים בגיל המעבר סובלות מבעיה זו. עקב הירידה ברמת האסטרוגן נגרמים שינויים לדופן הנרתיק ולמערכת השתן- אוכלוסיית החיידקים בנרתיק נעלמת או פוחתת ורמת החומציות יורדת, דבר הכרוך בירידה משמעותית בעמידות הנרתיק ודרכי השתן ולכן עולה שכיחות הזיהומים בנרתיק ובשלפוחית.
גורמים נוספים: המשפיעים על התחלת גיל המעבר הם: תורשה – גנטיקה, עישון – נמצא שמזרז את בוא גיל המעבר, תרופות מדכאות הורמונים – הניתנות לחולות סרטן שד או רחם ושחלות מסוג הורמונלי.

טיפול הורמונלי חלופי -HRT – תופעות לוואי
הטיפול המערבי לגיל המעבר, מתבסס בעיקרו על טיפול הורמונלי חלופי- HRT. הטיפול נקרא כך כיוון שהוא מתיימר להוות תחליף ליצור ההורמונים הטבעי שהגוף הפסיק לייצר. שימוש קצר מועד ב-HRT  מאפשר הקלה זמנית בסימפטומים, אך לא נותן ריפוי, רק מעכב את הבלתי נמנע. אולם מתן HRT לטווח ארוך לא מוצדק בגלל הסיכון הגובר על התועלת. מחקרים רבים הוכיחו קשר בין שימוש ב- HRT לעלייה בסיכון לחלות בסרטן השד וכן תופעות לוואי אחרות הכוללות: עלייה בהתפתחות אבני מרה, קרישי דם וכן תופעות לוואי כמו: בחילה, רגישות בשדיים, (סימפטומים הדומים ל-PMS  )דיכאון, הפרעות תפקודי כבד, הגדלה של שריר הרחם, עצירת שתן, הפרעות ברמת הסוכר בדם, כאבי ראש, השמנה, נפיחות בצקתית וכן אסטמה.

מה גורם לתופעות
גיל המעבר על פי הרפואה הסינית:
הרפואה המערבית נוטה להיבהל מתופעות  גיל המעבר ולהבהיל את הנשים שחייבים לקחת הורמונים כדיי שלא יחמירו התסמינים. לעומתה הרפואה הסינית מבינה תופעות אלה כתהליך טבעי שעובר הגוף בשלב זה בחיים. הרפואה הסינית מגדירה את רוב תסמיני גיל המעבר כמצב של – "חוסר יין בכליות". הכליות הן מקור האנרגיה המולדת ה-"Jing"- תמצית החיים. הגוף משתמש באנרגיה זו במהלך חייו ואין דרך לייצר אנרגיה כזו מחדש. כחלק מהתהליך הטבעי של הזדקנות הגוף וכן עקב הרגלי חיים לא בריאים, מתכלה אנרגיה זו, ונוצר "חוסר יין בכליות". כאשר אין מספיק "יין", נוצר חוסר איזון בין ה"יין ליאנג" בגופנו ולכן ייווצר עודף  יחסי באנרגיה היאנגית (המחממת) המתבטא בסימפטומים של חום ויובש: גלי חום, יובש בנרתיק, עצירות, יובש בעיניים ולעתים גם יובש בגרון. "חוסר יין בכליות" מתבטא גם בנשירת שיער, כאבים בגב התחתון ובברכיים – אלו הם אזורים המושפעים מאנרגיית הכליות.

הטיפול הטבעי ברפואה הסינית לתופעות
גיל המעבר
הרפואה הסינית מטפלת בבעיות הפיזיולוגיות ובשינויים הרגשיים כאחד. הטיפול כולל דיקור וצמחי מרפא סיניים העוזרים לאזן את ה"יין והיאנג" או במילים אחרות לאזן את המערכת ההורמונלית. בדרך זו מלבד העלמת גלי החם הם גם מטפלים גם בכל שאר התופעות השכיחות המזוהות עם גיל המעבר.
מחקרים מוכיחים כי הטיפול בדיקור סיני הוא דרך טבעית ויעילה להפחתת תופעות גיל המעבר
לקובץ מאמרים ומחקרים בנושא רפואה סינית לגיל המעבר קרא עוד.
 
מידע מורחב ומאמרים בנושא גיל המעבר:
דיקור סיני לגלי חום – פתרון טבעי ויעיל, ללא תופעות לוואי!!
דיקור סיני לצניחת רצפת האגן ובריחת שתן – מענה טבעי, ללא התערבות כירורגית.
דיקור סיני לשיפור הפוריות – שיפור תפקוד שחלתי בעזרת דיקור סיני.
רפואה סינית לבעיות פוריות – דיקור וצמחים סיניים לשיפור תפקוד שחלתי ותמיכה בהריון.
הפרעות שינה – הטיפול בהן ברפואה הסינית.
דיקור סיני להרזיה
סיכום והמלצות
גיל המעבר היא תקופה בה אנו אמורים להיות מבוססים ורגועים יותר מהלחץ של כל השנים בהם למדנו, עבדנו, חסכנו, גידלנו, השקענו.. אך עבור נשים רבות תקופת גיל המעבר מלווה בתופעות פיזיות ונפשיות מאד לא נעימות עד קשות מנשוא. מסיבה זו נשים רבות עדיין פונות לטיפול ההורמונלי על אף שכבר מוכר וידוע הסיכון הכרוך בו.. אז מה האלטרנטיבה?..הרפואה הסינית מאפשרת טיפול טבעי ויעיל ביותר לתופעות גיל המעבר ללא תופעות לוואי וללא צורך בשימוש בהורמונים. עדויות נוספות תוכלו לקרוא בהרחבה בסיפורי הצלחה.
המלצות כוללות תוספים, תרגולים ותזונה – פירוט ניתן לקרוא בהרחבה במאמר על גלי חום.
התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות