רפואת נשים

טיפול בכאב

הפרעות עיכול

מע' חיסון ונשימה

בעיות עור

הפרעות רגשיות

אונקולוגיה

תפריט רפואת נשים התקשר 050-7903361 ווצאפ
טלפון 050-7903361

בעיות פוריות בראי הרפואה הסינית

הסיבות השכיחות לבעיות פוריות וקושי להרות על פי הרפואה הסינית:
חסימות בזרימת הדם והאנרגיה אל הרחם:
בתפיסה ההוליסטית של הרפואה הסינית מגיעים אל הרחם שני ערוצי דם ואנרגיה עיקריים: אחד מגיע מהכליות ומהכבד ומוביל דם המכיל חומרים הדרושים להזנה של רירית הרחם ובהמשך לשלייה. השני מגיע מהלב ומוביל אנרגיה- החום והחיות הנדרשים לקליטת הביצית ברחם, השתרשות והתפתחות העובר. הערוץ האנרגתי שמגיע מהלב, מושפע מאד רגשית, לכן לעתים קרובות נוטה להיחסם עקב מתח/לחץ נפשי, חרדות ודאגות שונות כגון: פחדים קיומיים, בעיות בזוגיות ואפילו תסכול מכישלונות קודמים. מצב רגשי זה עלול אף להחמיר עקב תהליך ארוך ומתמשך של טיפולי הפריה, פעמים רבות נוצר "מעגל הרס" של בעיית פוריות ומתח שמעצימים זה את זה עד שלעתים זו הופכת להיות הבעיה העיקרית.
מחקרים מצביעים על קשר בין מתח אישי ו/או זוגי לבין הצלחה של טיפולי הפריה  בלוטת יותרת המוח וההיפותלמוס הם שאחראים הן על שחרור הורמונים במצבי לחץ והן על הפרשת הורמונים הקשורים לרבייה. מתבקש, אם כך הקשר בין רמת המתח הנפשי לרמת הפוריות.
חולשה של אנרגיית הכליות:
הכליות ברפואה הסינית אחראיות על עיקר הפעילות ההורמונלית של האישה ושל הגבר כולל ייצור הביציות והזרע. חולשה באנרגיית הכליות אצל האישה יכולה להתבטא ב: אי סדירות מחזור, משך מחזור ארוך או קצר יותר מהרגיל, איכות ביציות נמוכה, תגובה שחלתית ירודה (לטיפולים הורמונליים), תת פעילות של בלוטת התריס. אצל הגבר יתבטא ב: בספירת זרע נמוכה, תפקוד מיני ירוד- שפיכה מוקדמת, זקפה חלשה, חוסר חשק מיני. כמוכן חולשה באנרגיית הכליות עשויה להתבטא, גם אצל האישה וגם אצל הגבר ב: תכיפות שתן, כאבי גב ו/או ברכיים, בעיות פרקים, רגישות לקור, חולשה של מערכת החיסון, עייפות, ועוד.
קור וחסימות ברחם:
על מנת שתתאפשר קליטה והשתרשות טובה של הביצית המופרית- נדרשת טמפ' מסוימת ברחם וכן זרימת דם טובה לרחם כנ"ל. "קור וחסימות בזרימת הדם" ברחם מתבטאים בעיקר בכאבי מחזור קשים הנובעים מתקיעות בזרימת הדם, הכאבים ממוקדים וחדים בבטן התחתונה או בגב ובד"כ מופיעים עם תחילת הדימום החזק. תסמינים נוספים יכולים לכלול קרישי דם מרובים בווסת, כאבי ראש ועיניים, כאבים בעת קיום יחסי מין, קור בגפיים תחתונות או בכפות הרגליים בלבד. קור זה נובע בד"כ מזרימת דם לא תקינה לרחם ו/או חולשה של אנרגיית הכליות.
הצטברות לחות וליחה במחמם תחתון:
ברפואה הסינית "לחות וליחה"- משמע נוזלים או חומרים שונים הנוצרים באופן טבעי בגופנו, כאשר הם נתקעים ומצטברים באיבר מסוים בצורה עודפת, עלולים לשבש תהליכים ביולוגים. הם מכבידים, ממסכים ומאטים תהליכים- בכללם תהליכי פוריות. "מחמם תחתון"- משמע מערך אנרגטי האחראי על תפקוד מערכות ואיברים הנמצאים בבטן התחתונה כגון: איברי המין והרבייה, דרכי השתן וכד'. בהקשר של אי פריון "עודף לחות וליחה במחמם תחתון" יכול להתבטא בתסמונת השחלות הפוליציסטיות , השמנת יתר, תגובת יתר שחלתית- בד"כ כתופעת לוואי של טיפולי פוריות, הידבקויות ברחם ובחצוצרות, פטרייה וגינלית וזיהומים שונים.

לסיכום
הרפואה הסינית מגיעה מתפיסה הוליסטית- כוללת, הבוחנת את הגוף כשלם, זאת אומרת שסימפטום המופיע בגופנו הוא תוצר של חוסר איזון בין מערכות הגוף השונות. קיימות סיבות וגורמים שונים לבעיות פוריות, לא רק פיזיים, המשפיעים על תפקוד השחלה והשתרשות הביצית המופרית ברחם. לכן לא מומלץ למהר ולהתחיל בטיפולי פוריות לפני שניסיתם דרכים טבעיות כמו דיקור סיני.

 

התייעצות עם מומחה

בעיות רפואיות

מסרוני תודה
טיפים והמלצות